Vyras, kuris nulipdė „Ferrari“ (papildyta naujom nuotraukom)

Įkelta 2021/01/28

     Dosniai padalinusi sniegu, šiųmetė žiema, ne tik apsunkino eismo sąlygas, išvartė medžius bei elektros stulpus ir privertė žmones mosikuojant pilnais sniego kastuvais prakaituoti, bandant pasidaryti nors kažkokią galimybę praeiti ar pravažiuoti. Gausus sniegas leido pasidžiaugti žiemos sporto malonumais, taip pat lipdyti sniego senius ar net sudėtingesnius kūrinius.

     Panevėžyje, penktame pagal dydį Lietuvos mieste, jaunas vyras – Ervinas, per savaitgalį sukūrė automobilį iš sniego. Šedevrui sulipdyti prireikė 8 valandų, kol gavosi Ferrari automobilio modelis. Žmona - Donata, pasidalino nuotraukomis socialiniame tinkle. Sniego kūrinys sulaukė milžiniško susidomėjimo bei simpatijų.

     Sniego Ferrari autorius ir jo žmona – buvę emigrantai. Jauni žmonės, eilę metų gyvenę Nyderlanduose, Norvegijoje, dirbę sunkius darbus, sukaupė lėšų sklypui su gyvenamuoju namu įsigyti. Grįžę į Lietuvą įgyvendino savo tikslus: nusipirko būstą, susirado darbus. Vyras dirba kurjeriu, žmona – teisės specialiste biudžetinėje įstaigoje.

     Po emigracijos atvykę į Panevėžį, pastebėjo kaip išgražėjęs jų miestas. Tvarkomos gatvės, žalieji plotai, o ir pats miestas stipriai išsiplėtęs. Laisvalaikio užsiėmimų ar kultūrinių renginių iki karantino paskelbimo, tikrai netrūko. Buvo galima lankytis kino teatre, „Cido“ arenoje, kurioje vyko tiek koncertai, tiek sporto varžybos, bet kada buvo galima užsukti į vietines kavines ir skaniai pavalgyti. Paskelbtas tiek pirmasis, tiek ir antrasis karantinai, ištuštino miesto gatves, nutrūko bet koks viešas pramoginis gyvenimas. „Nors visos kitos veiklos tebevyksta laikantis sugriežtintų taisyklių, todėl ir nėra masinių atleidimų iš darbo, o daugelis Panevėžio gyventojų daugiausiai laiko praleidžia namuose“, sako Donata. Taip pat dirba kas gali iš namų. Dauguma elgiasi sąmoningai, todėl ir didesnių karantino pažeidimų nenustatoma.

     Straipsnio herojus turi įdomų pomėgį. Jis kolekcionuoja automobilių modeliukus. Jau turi sukaupęs apie 150 įvairiausių modelių. Taip pat juos konstruoja ir pats, nors Lietuvoje tokio tipo konstruktorių gauti praktiškai neįmanoma, taigi parsisiunčia juos iš kitų šalių. Todėl ir gimė ši idėja, kad panaudojus sniegą galėtų sukurti automobilį. Ir ne bet kokį, o tikrą Italų pasididžiavimą.

     Darbui ir kūrybai buvo pasiruošta. Interneto pagalba surasti sportinio automobilio „Ferrari“ brėžiniai ir automobilis sukurtas pagal realius matmenis. Tik netikėtai prasidėjęs lietus apsunkino darbą ir šiek tiek sumažino automobilio apimtis. Visas maketas pagamintas vien tik iš sniego, nenaudojant jokių papildomų detalių. Įrankiai su kuriais dirbo kūrinio autorius, tai kastuvas ir glaistymo mentelė, su kuria skaptuojant buvo išgautos automobilio formos. Langams nuspalvinti buvo naudojami nekenksmingi aplinkai purškiami vandens pagrindu pagaminti dažai.

     Sniego senius esam lipdę visi. Tačiau sniego skulptūrų kūrybai ir įgyvendinimui neužtenka suvolioti keletą skirtingo dydžio sniego kamuolių, uždėti vieną ant kito ir vietoje nosies įstatyti morką. Visų pirma, reikia entuziazmo, užsidegimo ir atkaklumo. Todėl, labai smagu, kad atsiranda tokių žmonių, kaip straipsnio herojus Ervinas, kuris nepaisant nemalonių oro sąlygų, įgyvendina savo idėjas. Galime didžiuotis žmonėmis, kurie kurdami patiria džiaugsmą ir pasidalina juo su kitais. Taigi, vietoj to, kad dejuoti kaip atsibodo karantinas, suvaržymai ir nepatogumai dėl sniego gausos, eikime pabūti gryname ore. Kvėpuokime pilnomis krūtinėmis ir kas ten žino, nurimus chaosui viduje, ne vienam iš mūsų šaus į galvą originalios idėjos, kurioms įgyvendinti tereikės trupučio ryžto, meilės ir darbštumo. Tai ką sukursime paliks neišdildomus įspūdžius bei praskaidrins laikinų suvaržymų kasdienybę.

Straipsnio autorius: TikoNeTiko.lt