Vokietija traukiasi iš dviračių sporto čempionato Baltarusijoje

Įkelta 2021/05/26

Vokietijos dviračių sporto federacija (BDR) trečiadienį paskelbė, kad dėl Baltarusijos sprendimo priverstinai nutupdyti keleivinį lėktuvą ir areštuoti jame buvusį disidentą traukiasi iš Europos treko čempionato, birželį turinčio įvykti Minske. 

„Po praėjusio savaitgalio įvykių susisiekėme su Europos dviračių sporto sąjunga (UEC) ir pranešėme, kad mūsų dalyvavimas šiomis aplinkybėmis neįmanomas“, – sakoma BDR pareiškime.

Vokietijos federacija pridūrė paraginusi UEC pasiūlyti „alternatyvų sprendimą“, vis garsiau raginant perkelti čempionatą.

UEC antradienį paskelbė svarstanti galimybę perkelti treko čempionatą, turintį vykti birželio 23–27 dienomis Baltarusijos sostinėje.

Tarptautinis nepritarimas Baltarusijai ir jos prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai padidėjo režimui sekmadienį priverstinai nutupdžius Minske iš Atėnų į Vilnių skridusį airių bendrovės „Ryanair“ lėktuvą ir areštavus jame buvusį opozicijos žurnalistą Ramaną Pratasevičių.

A. Lukašenka trečiadienį atmetė tarptautinį pasipiktinimą ir sakė, kad nutupdydama lėktuvą Baltarusija „veikė teisėtai“.

Baltarusija, kurios lyderiams Vakarai jau taiko virtinę sankcijų dėl brutalaus protestų po ginčijamų rugpjūčio rinkimų slopinimo, pastaraisiais mėnesiais taip pat susidūrė su spaudimu sporto srityje.

Sausį Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF), raginama savo rėmėjų, atėmė iš Baltarusijos teisę rengti dalį pasaulio čempionato. Šis čempionatas gegužės 21 dieną prasidėjo Latvijoje, kur bus sužaistos visos rungtynės.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".