Vilniaus savivaldybė neišdavė leidimo „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriams

Įkelta 2021/06/04

Vilniaus miesto savivaldybė neišdavė leidimo „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriams dar vienam renginiui birželio viduryje.

Meras Remigijus Šimašius sako, kad leidimas neišduotas, nes tai yra „politinis festivalis“, o jo dalyviai, kaip parodė pirmasis renginys, nesilaiko karantino reikalavimų.

„Joks čia ne protestas ir jokia čia ne konstitucinė teisė realizuoti savo politines pažiūras, tai yra politinis festivalis. Tiesą sakant, mes negalime leisti, kad karantino metu, kai patys organizatoriai be kaukių vaikšto ir nesilaiko taisyklių, nekalbant apie tai, kad nebuvo užtikrinta (saugumas – BNS), būtų vėl tas festivalis tęsiamas, juo labiau, kai nėra prieš ką protestuoti ir tai yra apsimestinis dalykas“, – LRT radijui penktadienį sakė Vilniaus meras.

„Jeigu mes leistume tokius dalykus, tai kitą savaitę turbūt ir reiverių festivalio sulauktume, kuris už kažką ar prieš kažką protestuoja", – pridūrė jis.

Pasak R. Šimašiaus, pirmasis leidimas gegužės mėnesį Vingio parke vykusiam maršui išduotas įvertinus, kad renginys turėjo aiškiu „protesto elementų“, t. y. jo dalyviai pasisakė prieš tuo metu Seime svarstomus projektus, o „dabar jie visiškai išplaukė“. 

„Bet ir tuomet, akivaizdu, kad tai buvo daugiau festivalis, buvo norima ir koncertuoti – mes tam leidimo nedavėme. Bet kai prezidentas sako sveikinimo žodį protestui, tai aš nežinau, ar tai galima dar vadinti protestu“ – tvirtino R. Šimašius. 

„Didysis šeimos gynimo maršas“ vyko gegužės 15 dieną, kai iš įvairių šalies kampelių į Vingio parką sostinėje susirinko apie 10 tūkst. žmonių, siekiančių išreikšti protestą prieš Stambulo konvenciją ir kitas iniciatyvas, jų teigimu, nukreiptas prieš tradicinę šeimą. Reaguojant į šį renginį, sostinėje panašiu metu rengtos ir kelios akcijos, nukreiptos prieš šį maršą.

Maršo organizatoriai netrukus pranešė apie ketinimus lygiai po mėnesio organizuoti dar vieną mitingą prie Seimo ir Vyriausybės.

Iniciatyvos atstovai svarstė, jog negavę leidimo kreipsis į teismą.

Maršo iniciatoriumi ir vadovu nurodomas buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius, tarp organizatorių yra ir Artūras Orlauskas, Nacionalinio susivienijimo narys Algimantas Rusteika, tinklalapio infa.lt vadovas Arvydas Daunys.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".