Viktorija Čmilytė - Nielsen

Įkelta 2020/12/08

Tavo nuomonė - Tavo galia.

Už👍ar prieš👎Viktoriją Čmilytę - Nielsen?

Palik savo komentarą tiems, kurie rinkimo į Seimą dieną liks neapsiprendę ką rinktis.

 

Viktoras Čmilis (tėvas).

     „Lietuvos ypatingajame archyve saugomos KGB rezervistų 238 bylos. Tik tiek. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro interneto svetainėje skelbiamame KGB rezervistų aėcėliniame sąraše Čmil Viktor Ivanovič, gimęs 1957 01 18, vyr. leitenantas, įrašytas 37-uoju. Taip pat pateikiama rusų kalba rašyta Ypatingojo KGB skyriaus karinio dalinio 54769 viršinininko, papulkininkio A.N.Gurnyj, jo pavaduotojo kadrų klausimu, pulkininko E.M.Busygino ir KGB slapto organizacinio skyriaus viršininko, majoro I.G.Žuravliovo pasirašyta pažyma. Joje teigiama, kad Šiaulių KGB 2-ojo skyriaus operatyvininkas, draugas J.Sidabras nuo 1983 m. visus metus susitikinėjo su V.Čmiliu ir kalbėjosi su juo įvairiomis temomis. Per pokalbius išsiaiškino, kad Čmilis yra politiškai raštingas („gramatnyj")". Taip pat skyrė V.Čmiliui kelias užduotis, kurias jis atliko kokybiškai. Pabrėžiama, kad Čmilis moka saugoti paslaptį. Pažymoje konstatuojama, jog Čmilio aplinka yra specialiai patikrinta.

     Iš kitos pažymos, pasirašytos KGB ypatingojo skyriaus poskyrio 54769 vyresniojo įgaliotinio majoro V.Z.Riabcevo ir papulkininkio A.N.Gurjevo, aiškėja, kad KGB skyriai Kaune, Panevėžyje, Ukmergėje, Šiauliuose patikrino V.Čmilio giminaičius. KGB slaptame susirašinėjime rašoma, kad V.Čmiliui tik todėl nepasiūlyta tapti etatiniu KGB darbuotoju, nes nebuvo laisvų etatų.

     Pirmoje pažymoje akcentuota, jog V.Čmilis, mokydamasis Kauno kūno kultūros institute, gavo už gerą mokymąsi lenininę stipendiją, dirba Šiaulių vaikų sporto mokykloje bokso treneriu. Buvo įtrauktas į LTSR bokso rinktinės sudėtį. Laisvai kalba lietuviškai, o angliškai - su žodynu. Rašoma, jog V.Čmilis sutiko būti įtrauktas į KGB rezervo sąrašą ypatingajam periodui. Ir 1984 01 30 KGB Šiaulių 2-ojo skyriaus sprendimu atsargos leitenantas V.Čmilis buvo įrašytas į KGB rezervistus. 1987 10 31 V.Čmiliui suteiktas vyresniojo leitenanto laipsnis. Pažymose atskleidžiamos ir asmeninės
V.Čmilio savybės - sugeba pelnyti pašnekovo pasitikėjimą, pagarbiai žiūri į KGB darbuotojus, yra gana pastabus.

     1985 m. Viktoras Ivanovičius Čmilis, asmeninis numeris II-438938, apmokytas Sverdlovsko aukštojoje politinėje tankų-artilerijos mokykloje. Bet, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, nėrė ne į artileriją, bet į šachmatus. Tapo Šiauliuose veikiančio šachmatų klubo prezidentu.

     Aišku, ne visada galima tikėti tuo, ką pažymose rašo KGB karininkai. Tačiau byloje yra ir paties V.Čmilio ranka parašyta autobiografija.“, - įžvalgomis dalinasi respublika.lt

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".