Tolerancija pagal iškvietimą

Įkelta 2021/04/30

Buvęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis šiuo metu yra kylančių reitingų sūkuryje. Tautai išrinkus naująjį Seimą, nusivylimo kartėlis valdančiaisiais atėjo maždaug po 100 dienų. Todėl pikti ir graužiami savo sąžinės tautiečiai, pusę lūpų atsiprašo buvusių valdančiųjų. Atsiprašymo gretas papildo A. Veryga, kuris Lietuvių tautos buvo niekinamas progai atsiradus, o pati jo pavardė buvo tapus Lietuvišku keiksmažodžiu. Žmonių simpatijas pelno ir R. Karbauskis, kurio valdomos žemės plotas Lietuvoje apima apie 30000 ha. Kauno miesto žemės plotas yra 15700 ha.

Regis saulė nušvito ir niekad nesibaigiantis nepasitenkinimo debesis virš Agnės Širinskienės galvos, nuplaukė suradęs naująjį šeimininką – I. Šimonytę.

Tad Saulius Skvernelis liko labai nepatenkintas neatsakingais ir nekompetentingais Jovitos Petkuvienės veiksmais vadovaujant Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri tiesiogiai prisidėjo prie nacionalinio stadiono projekto žlugdymo bei sukėlė žalą Viešųjų pirkimų tarnybos reputacijai.

„Prieš porą dienų priimta Apeliacinio Teismo nutartis, kuria pripažinta, kad Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) (kuriai tuo metu vadovavo dabartinė Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė) neteisėtai nurodė nutraukti Vilniaus miesto savivaldybės vykdomą nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. 

Šiandien per Vyriausybės valandą pateikiau klausimą Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei – kaip ji vertina ir kokius standartus, kompetencijos bei skaidrumo reikalavimus kelia savo suformuotai asmeninio politinio pasitikėjimo komandai ir ypač - VRM ministerijai vadovaujančiai kanclerei Jovitai Petkuvienei, kurios buvusio vadovavimo Viešųjų pirkimų tarnybai darbo metodai ir kompetencija gana vaizdžiai atskleidžiami aukščiau paminėtame Apeliacinio Teismo nutarime: „fundamentaliai ydingai atliktas [Viešųjų pirkimų tarnybos] tyrimas“, „[VPT] nepateikė jokios protingai pateisinamos priežasties, kodėl atlikdama tyrimą ji nusprendė nukrypti nuo šio standarto [atskirų rizikų visumos analizės vertinimo]“, „[VPT] procesinės pozicijos nenuoseklumas ir prieštaringumas yra iš esmės visais ginčui aktualiais klausimais“, „[VPT] išvados padarytos selektyviai vertinant jai pateiktus duomenis, nevertinant jų visumos“, „[VPT] taip pat daro fakto klaidas“, „[VPT] vertinimo išvados dalis yra be teisinio ir faktinio pagrindo“. 

„Ištraukos iš konteksto“, daug kas sakys. Na, bet kiek man žinoma, joks teismas, ir juolab Apeliacinis, tuščiais žodžiais ar nuosprendžiais savo nutartyse nesišvaisto. 

Žodžiais nesišvaisto ir ministrė A. Bilotaitė. Atsakydama į klausimą dėl savo komandos skaidrumo ir pasitikėjimo ja, ministrė atsakė, kad savo komanda pilnai pasitiki ir neturi jai jokių priekaištų. Tik štai dar prieš porą mėnesių A. Bilotaitė visuomenei skleidė žinią, kad „viešajam sektoriui atvirumas ir skaidrumas ypač svarbūs, nes čia naudojami mokesčių mokėtojų pinigai. Tikrai nebus toleruojami neatsakingi veiksmai šioje srityje“. 

Tai visgi, ministre, ar toleruosite savo komandos narės, VRM ministerijos kanclerės, veiksmus, kurie Apeliacinio teismo nutartimi buvo pripažinti neteisėtais? Ar toleruosite, kad neatsakingi ir nekompetentingi Jovitos Petkuvienės veiksmai vadovaujant Viešųjų pirkimų tarnybai tiesiogiai prisidėjo prie nacionalinio stadiono projekto žlugdymo bei sukėlė žalą Viešųjų pirkimų tarnybos reputacijai?“, - savo „Facebook“ paskyroje reiškia pasipiktinimą S. Skvernelis.

 

 

 

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".