Tiriant galimą pareigūnų korupciją, atliktos kratos Pravieniškių pataisos namuose

Įkelta 2021/06/09

Kauno apygardos prokuratūrai tiriant galimą pareigūnų korupciją, pareigūnai trečiadienį atliko kratas Pravieniškių pataisos namuose.

„Šį rytą buvome informuoti apie Kalėjimų departamento ikiteisminio tyrimo realizavimą, kurį kuruoja Kauno apygardos prokuratūra, ir tyrimas yra susijęs su galima pareigūnų korupcija ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi“, – BNS sakė teisingumo viceministras Elanas Jablonskas.

Apie tai, kad Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje buvo atliktos kratos, BNS patvirtino Kalėjimų departamentas, tačiau plačiau informacijos nekomentavo.

„Kadangi kratos yra susijusios su ikiteisminiu tyrimu, kol kas informacijos tiek“, – teigė Kalėjimų departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Pasak jos, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra, jį vykdo Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdyba.

Viceministras E. Jablonskas teigė detaliau komentuoti tyrimo negalintis, jį kol kas BNS atsisakė komentuoti ir Generalinė prokuratūra.

Pasak Kalėjimų departamento, plačiau informacija apie atliekamą tyrimą bus pateikta ketvirtadienį per spaudos konferenciją.

Gegužės viduryje nuo pareigų buvo laikinai nušalintas Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Dainius Sušinskas, jo pavaduotojo pareigas laikinai einantis Sigitas Sadonis ir Trečiojo sektoriaus Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Linas Nanartavičius.

Tokį sprendimą Kalėjimų departamento direktorius priėmė reaguodamas į incidentą, kai iš pataisos namų išlaužę grotas pabėgo du nuteistieji. 

Įstaigai laikinai vadovauja Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Gintautas Šarauskas.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".