Teismui perduota narkotikus platinusio nusikalstamo susivienijimo byla

Įkelta 2021/08/04

Kauno policija ir prokuratūra išaiškino nusikalstamą susivienijimą, jis vertėsi narkotinių medžiagų kontrabanda į Lietuvą ir Rusiją. 

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, narkotinių bei psichotropinių medžiagų kontrabanda vyko per kurjerius, gabenančius krovinius iš Nyderlandų, Ispanijos ir Vokietijos į Lietuvą, taipogi iš Lietuvos į Rusiją.

Dešimčiai asmenų pateikti kaltinimai dėl dalyvavimo nusikalstamame susivienijime, neteisėto laisvės atėmimo ir nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis. 

„Ši baudžiamoji byla, kurioje atskleista pavojingiausia organizuoto nusikalstamumo veika – nusikalstamas susivienijimas, yra sėkmingo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų bendradarbiavimo rezultatas“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad grupė asmenų buvo susivieniję bendrai daryti įvairias skirtingo sunkumo nusikalstamas veikas: kontrabanda gabenti narkotines bei psichotropines medžiagas, disponuoti šiomis medžiagomis ir jas neteisėtai platinti.

Grupuotės jauniausiam nariui dabar yra 23 metai, o vyriausiajam – 61 metai.

Ji veikė 2017-2019 metais, jos nariai buvo pasiskirstę vaidmenimis bei užduotimis, laikėsi itin griežtos konspiracijos, grupuotė buvo gerai apsirūpinusi transporto ir ryšio priemonėmis, nusikaltimų įrankiais.

2019 metų liepos pabaigoje vienas grupuotės vilkikas buvo sulaikytas Prancūzijoje krovinių terminale, kai gabeno daugiau nei 15 kilogramų kokaino iš Nyderlandų į Jungtinę Karalystę.

Jungtinės Karalystės pareigūnai narkotikus rado paslėptus vandens filtrų dėžėse.

Taip pat grupuotei iš Ispanijos į Lietuvą nepavyko pervežti labai didelio narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekio: daugiau kaip pusę kilogramo kokaino miltelių ir 158 kilogramų ekstazio tablečių.

Šį vilkiką su kvaišalais 2019 metų spalį sulaikė Kauno teritorinės muitinės pareigūnai.

Tyrimas atskleidė, kad nusikalstamam susivienijimui vadovavo R. S., kuris nurodydavo surasti galimus narkotinių, psichotropinių medžiagų gabentojus bei skirdavo grupuotės nariams kitas užduotis.

Tyrimo metu surinkti duomenys taip pat atskleidė, kad R. S. galbūt organizavo neteisėtą laisvės atėmimą, nurodydamas pagrobti grupuotės vilkiko vairuotoją.

Vykdydami nurodymą kiti grupuotės nariai pagrobtajam užmovė maišą ant galvos, o rankas surišo lipnia juosta. Pagrobtas asmuo buvo nuvežtas į grupuotės žinioje buvusį garažą ir kurį laiką ten laikomas.

Penki įtariamieji dėl jiems inkriminuojamų nusikaltimų padarymo prisipažino visiškai, vienas asmuo prisipažino iš dalies, kiti savo kaltę neigia arba neišreiškia jokios savo pozicijos.

„Didžiuojuosi Kauno Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais, nes jie būdami darbo vietose Lietuvoje, Kaune, ne tik išaiškino nusikaltimus, įvykdytus užsienyje – Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, kurių neatskleidė užsienio kolegos, bet ir demaskavo visą narkotikų gabenimo kelią – nuo jų pakrovimo Nyderlanduose iki išgabenimo į Rusijos Federaciją. Pagarba ir padėka kolegoms", – teigia Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. 

Už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje įstatymas numato laisvės atėmimą nuo trejų iki penkiolikos metų.

Tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".