T. V. Raskevičius su G. Nausėdos patarėjais aptars Partnerystės įstatymą

Įkelta 2021/07/01

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius su prezidento Gitano Nausėdos patarėjais aptars Partnerystės įstatymą.

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis BNS teigė, kad T. V. Raskevičiaus iniciatyva rengiamame susitikime ketinama aptarti „įvairių visuomenės grupių problemas ir teisių klausimus, tarp jų – ir partnerystės įteisinimą“.

Pasak jo, prezidentas ne kartą pabrėžė, kad partnerystės klausimas „privalo būti išspręstas ir tikisi, kad ir visuomenė, ir Seimas ras tinkamą ir priimtiną būdą“.

„Tam reikalingas ne susipriešinimas, o diskusija. Girdime visas nuomones, esame atviri ir pasiruošę telkti ieškant sutarimo“, – teigia prezidento patarėjas.

Laisvės partijos atstovas T. V. Raskevičius BNS sakė sieksiantis suderinti Seimo atmestą ir toliau tobulinamą projektą „su visomis suinteresuotomis pusėmis“, įskaitant Prezidentūrą.

„Kadangi yra daug komentarų, diskusijų viešojoje erdvėje, būtų labai svarbu žinoti ir Prezidentūros komandos nuomonę, poziciją, su tam tikromis galimybėmis į tam tikrus išsakomus aspektus atsižvelgti“, – sakė parlamentaras.

Seimas pavasarį atmetė įstatymą, kuriuo būtų įvesta lyčiai neutrali partnerystė. Iniciatoriai žada grąžintą tobulinti įstatymą vėl teikti rudenį.

Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Prezidentas pastaruoju metu sulaukė liberaliųjų politinių jėgų, visuomenininkų kritikos dėl pozicijos LGBTQ bendruomenės atžvilgiu – sprendimo nepalaikyti keliolikos ES laiško kritikuojant Vengriją dėl LGBTQ bendruomenei nepalankaus įstatymo, dėl kreipimosi į Šeimų maršo dalyvius, jo patarėjo P. Mačiulio padėkos iniciatyvos organizatoriams. 

 

Ignas Jačauskas

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".