„Superman“ herojus neatlaikė, nuo šiol jis bučiuos vyrus

Įkelta 2021/10/13

 

„DC Comics“ paskelbė, kad naujasis supermenas serijose „Superman: Son of Kal-El“ bus biseksualus. Ten jis turės draugą Jay Nakamura, netruks epizodų kur jie bučiuosis. Tokio naujoviško amplua supermenas sulaukė daug neigiamų atsiliepimų iš jo gerbėjų rato.

Labai įdomu sužinoti kiek jums reiškia tuo metu užgimę herojai, kokius juos atsimenate ir kokį pavyzdį jie formavo? Matydamas „Superman“, „Batman“, „Rambo“, „Terminator“ pavadinimus automatiškai nusikeliu į savo vaikystę, į 90-uosius metus. Neabejoju, kad šiuo metu kažkas pasaulyje labai džiaugiasi, nes pagaliau pavyko perdaryti tikrą vyriškumo simbolį į kito vyro bučinio laukiantį skudurą. Matyt tam atėjo tinkamas laikas, nes nėra prasmės kažką nuo kažko ginti, todėl pats metas pereiti prie gašlių minčių formavimo mūsų vaikams ir pradėti mokinti bučiuotis (ir ne tik) berniukus.

Šiek tiek papasakosiu apie savo vaikystę ir 90-uosius. Augau be tėvo ir vienturtis, todėl mažam berniukui tuo metu ypač buvo svarbu turėti savo idealą, didvyrį, kad sunkią jauno žmogaus akimirką galėtum atsiremti į savo herojų. Gyvenau viename didžiausią nusikaltimo lygį Lietuvoje turinčiame rajone Vilijampolėje. Tai toks darbininkų ir vagių rajonas, kuriame tuo metu galiojo nerašytos kalėjimo taisyklės. Pamenu savo gyvenimą pradinėse klasėse, kai vietą po saulę turėjai išsikovoti kumščiais ir tai tada buvo normalu. Atsimenu daugiabučių kiemus, kuriais turėdavai eiti į mokyklą ir juose sėdinčius paauglius. Nepraeidavo nei vienas vaikas nesumokėjęs nustatytos duoklės. Reketas buvo visur - turgavietėse, kioskuose, ten kur vyko verslas turėjai mokėti mėnesinę duoklę.

Dabar tai tik prisiminimai, bet tuo metu neįsivaizduojat kaip buvo svarbu pasisemti jėgų iš kino žvaigždžių, kurie buvo tokie stiprūs ir įveikdavo blogiukus. Ypač berniukus 90-mečio kuriami filmai Amerikoje įkvėpdavo drąsos ir mokindavo nepasiduoti esamam blogiui, kuris yra įveikiamas. Superman‘as buvo vienas iš tų herojų, kuris skraidė danguje ir buvo absoliuti jėga prieš blogį. Jis kaip kompresas prie žaizdos tuo metu veikia jauną, nuo nusikalstamo pasaulio pavargusį jaunimą. Tuo pačiu metu teikė vilčių ir formavo teigiamą psichologinį požiūrį į gyvenimo standartus. Superman‘as buvo pateikiamas kaip stropus, pareigingas, turintis darbą, drąsus, pagalbos ranką tiesiantis herojus.

Kas nutiks su šių laikų Superman‘ui? Kokias vidines vertybes formuos šiuolaikiniams berniukams šis herojus? Be abejo jis bus paminkštintas variantas, labiau moteriškas ir saldus. Bus daugiau akcentuojamas jo elgesys su vyrais, iškeliamas geismas ir meilė tos pačios lyties asmeniui. Bus apibrėžiamos seksualinės orientacijos sąvokos, kas yra biseksualumas, homoseksualumas ir visi kiti seksualumai. Pasirinktas personažas pasauliniu lygiu žinomas herojus, todėl nusitaikytą į viso pasaulio berniukus. Tokiu būdu bus siekiama supažindinti juos su meile, šį kartą kitokia – netradicine. 

Šį kartą mano laikų herojus, kuris gelbėjo mane nuo paauglių daugiaaukščių kiemuose ir teikė drąsos, mokins mano vaikus bučiuotis ir glėbesčiuotis. Šis herojus bandys suformuoti mintis apie homoseksualią meilę. Kraupu pasidaro pagalvojus, kad atsiras tokių berniukų, kurie laikui bėgant norės savo mintyse permiegoti su Superman‘u. Taip keičiasi laikai ir herojai. Batman‘ai ar dabar atėjo tavo eilė bučiuoti vyrus?

Tomas Bartkus

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070193522842

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".