Startavo platforma „Lietuvos galia“, skirta pilietinėms iniciatyvoms

Įkelta 2021/10/11

Lietuvoje pradeda veikti platforma „Lietuvos galia“, skirta pilietinėms iniciatyvoms.

Kaip pirmadienį informavo Prezidentūra, „Lietuvos galios“ platformoje jau užsiregistravo 116 iniciatyvų iš įvairių Lietuvos kampelių: organizacijos, bendruomenės ir pavieniai aktyvūs piliečiai, kurių vykdomos veiklos atstovauja keturioms pagrindinėms Lietuvos plėtros kryptims – žalia, stipri, teisinga ir inovatyvi.

Pasak Prezidentūros, ši šalies vadovo Gitano Nausėdos globojama platforma skirta gerovės kūrėjams – savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo.

Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyvas, „Lietuvos galia“ sieks didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Prezidento teigimu, Lietuvos gerovės kūrimas negali ir neturi apsiriboti vien valstybės vaidmeniu. 

„Su savo komanda važinėdamas per šalies regionus, susitikdamas su įvairių iniciatyvų autoriais, ne kartą įsitikinau, kad bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos ar tiesiog pavienių iniciatyvų įgyvendintojai turi didžiulį potencialą sprendžiant valstybės problemas ir kuriant gerovę mūsų šalyje. Galiu drąsiai teigti, kad Lietuvos galia – tai visi jos žmonės“, - teigia Prezidentas.

Šalies vadovo nuomone, pilietinė galia yra ir valstybės saugumo pamatas, užkertantis kelią nedemokratiškoms ir antivalstybinėms jėgoms, o bet kuri demokratinė valstybė „stipri tiek, kiek pajėgi, atspari ir pasirengusi veikti jos pilietinė visuomenė“.

Kitais metais G. Nausėda apdovanos 20 ryškiausių iniciatyvų, kurias savo balsais išrinks ekspertų komisija ir visuomenė. Interneto svetainėje lietuvosgalia.lt  kiekvienas Lietuvos pilietis gali išreikšti palaikymą labiausiai patikusioms iniciatyvoms.

Iniciatyvos ambasadoriai – olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, dainininkas Merūnas Vitulskis, socialinio verslo įkūrėjas Timas van Wijkas (Timas van Vijkas).

Jie sieks skleisti žinią apie „Lietuvos galią“, taip pat savo asmeniniu pavyzdžiu ir istorijomis sieks įkvėpti Lietuvos žmones būti pilietiškai aktyviems. Į iniciatyvos veiklas taip pat įsitrauks įvairių sričių ekspertai – nuo inovacijų iki aplinkosaugos ir patriotiškumo ugdymo.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".