Skiepų migla ir kaip aš apsaugau kitus?

Įkelta 2021/02/24

     Vienas šiandienos įvykis, paskatino parašyti šį straipsnį. Jis neišgalvotas. Dėl to ir baisu.
Garbaus amžiaus moteris, vardu Angelė, laukė sutartu laiku kol paskambins jos šeimos gydytoja, kuri dirba vienoje didžiųjų Kauno miesto poliklinikų. Ir pacientės, ir šeimos gydytojos vardai bei pavardės mums žinomi, bet jų neviešinsime dėl visiems suprantamų priežasčių. Pacientė nesiekia skandalingų antraščių, bet žmogus tiesiog suglumęs ir pasimetęs. Taigi, Angelė ir jos gydytoja turėjo nutarti, ar gali minima pacientė skiepytis nuo Covid-19 viruso. Su gydytoja šiuo klausimu bendrauta jau anksčiau ir ji buvo informuota, kad jos pacientė turi alergiją tam tikriems nuskausminamiesiems vaistams. Taigi medikė buvo pažadėjusi šiandienos skambučio metu informuoti ar pacientė gali skiepytis įvertinus šią alergiją. Kaip gražu. Kaip nuostabu. Tiesiog idilė. Gaila, bet turime Jus nuvilti. Gydytoja pasakė, kad nieko nežino dėl alergijų, kad apskritai jie patys (medikai) nelabai ką žino dėl reakcijų į skiepus ir pasiūlė pacientei pačiai pasiieškoti informacijos internete apie vakcinų sudėtis. O tada nuspręsti ar skiepytis, ar ne.

     Ne pirmas toks atvejis. Atgarsių apie tai kaip šeimų gydytojai verbuoja skiepytis, bet neprisiima atsakomybės už sprendimą, ar pacientai gali skiepytis ar ne, tikrai nemažai. Ir, greičiausiai, jie dėl to mažiausiai kalti. Nes atsakomybės nenori prisiimti net ir valstybė. Ką ten valstybė. Net Europos Sąjungos vadovybė.

     COVID-19 vakcinos gamintojams atstovaujanti advokatė R.Pumputienė teigia, kad  Lietuvoje reikėtų išplėsti „žalos be kaltės“ modelį, tai yra tiems, kas pasiskiepys nuo COVID-19 ir patirs sunkų šalutinį poveikį, reikėtų išmokėti kompensacijas. Tai principas, kai pacientai gali greičiau ir paprasčiau, nesikreipdami į teismus, gauti kompensaciją, jei atsirado sunkus šalutinis poveikis dėl vakcinos. Iš asmens tada nereikalaujama įrodyti, kad kalta yra kita šalis. Reiktų išmokėti. Tik visiškai neaišku, kas tai turėtų padaryti. Ar valstybė, ar gamintojas, ar bala žino kas. Na, ir visiškai aišku, kad mūsų valdantieji dar tik ruošiasi kažką nuspręsti. Kaip visada.

     O galiausiai natūraliai kyla klausimas, tai kodėl, po galais, reikia skiepytis? Po skiepo kaukes vis tiek reikia nešioti, nes gali virusą tiesiog pernešinėti kitiems. Į įprastą gyvenimą grįžti negali dėl tos pačios priežasties. Su gentimi bendrauti negali. Kaip į skiepus sureaguos tavo organizmas - niekas nežino. Vienintelis konkretus atsakymas – yra viltis, kad virusas tavęs nenužudys. Tai visgi, o kam skiepytis? Kad apsaugotum kitus. Tai jei aš galiu pernešti virusą net ir pasiskiepijęs, tai kaip aš apsaugau kitus? Ir kai ieškai atsakymų į elementarius klausimus susijusius su skiepais – atsakymų negauni, nes niekas nieko iki galo nežino. 

     Sukurta, atsiprašant, informacinė programėlė, „Korona STOP“ pavadinimu. Gal jau matėte? Ne? Tai pažiūrėkite, išbandykite. Joje tik patogūs klausimai ir patogūs atsakymai į patogius klausimus. Logikos nulis. Robotas gali atsakyti į jūsų klausimus. Nes kai paskambini į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, įrašytas balsas atsako, kad šiuo metu visi konsultantai užimti, prašo palikti žinutę ir pažada, kad jums perskambins. Tikra mūsų vyriausybės vykdomos politikos kopija. Viskas bus ateityje. Reikia perskambinti. Perskambinsim. Kažkada. Tiesiog tikėk, kad vakcina nepavojinga. Tiesiog skiepykis. O jei tave suluošins, tai tikėk, kad kažkas prisiims atsakomybę. Bet greičiausiai, tai būsi tu pats.
Čia kaip su religija. Tikėk. Nesvarbu, kad negali paliesti. Turi jausti. O jei mano religija man kelia tokį jausmą kaip nepasitikėjimas? Jeigu aš visu savo kūnu jaučiu, kad man trūksta informacijos? Nesvarbu. Tikėk ir skiepykis. Nesvarbu, kad išgyvenamumas nuo šio viruso yra apie 98 procentai. Tylėk ir tikėk. Ir tikrai neaišku, kiek laiko ši vakcina veiks. Bet ji veiksminga. Niekuo nepavojinga. Iš kur jie žino? Jei nežino, kiek laiko ji veiks. Iš kur žino, kad nėra šalutinio poveikio, jei apie du metus dar turės stebėti paskiepytuosius. O jei žino, tai kodėl neprisiima atsakomybės padengti žalą, jei kartais išlystų nepageidaujamas poveikis per tuos du metus? Bet tikėti ir skiepytis reikia dabar. O jie jums perskambins. Jausmas toks, kad visi prisivalgę drignių. Juodųjų. Šis augalas turi medžiagų veikiančių nervų sistemą. Senoliai stengiasi tikėti. Nes vis tiek atsakymai jiems pateikiami apdoroti, kad nesunervintų. Tokios pat manipuliacijos kaip ir su mažais vaikais, kurių, beje, neskiepys. Galima skiepyti tik nuo šešiolikos metų. 

     O ką daryti tam vargšui daktarėliui iš poliklinikos? Juk jie paversti visiškais atpirkimo ožiais. Nes tai juos užguls pacientai su nežmoniškais piktumais. Nesvarbu. 

     Bet kažkodėl tai nestebina. Nestebina eilinis absurdas. Nebejaudina, kad savo šalies piliečius eilinį kartą laiko eiliniais mulkiais. Matomai, mūsų valdantieji sugeba tik galvomis linksėti, kai gauna nurodymus. Paruoškite atsakymus, po velnių. 

 

Straipsnio autorius: TikoNeTiko.lt