Rusijos ir Kinijos lyderiai susitarė drauge kovoti su Afganistano „grėsmėmis“

Įkelta 2021/08/25

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo Kinijos kolega Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) susitarė, kad jų šalys stiprins pastangas kovoti su „grėsmėmis“ iš Afganistano, Talibanui užėmus valdžią šalyje, trečiadienį pranešė Kremlius.

Kalbėdami telefonu abiejų šalių lyderiai „išsakė esantys pasirengę dėti daugiau pastangų kovojant su terorizmo grėsme ir prekyba narkotikais iš Afganistano teritorijos“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Jie taip pat kalbėjosi apie „taikos įvedimo svarbą“ Afganistane ir būtinybę „neleisti, kad nestabili padėtis išplistų į kaimyninius regionus“.

V. Putinas ir Xi Jinpingas „susitarė intensyvinti dvišalius ryšius“ ir „išnaudoti visas galimybes“ Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijoje, kuri kitą mėnesį rengia viršūnių susitikimą Tadžikistane.

Kelios buvusios sovietinės Centrinės Azijos respublikos, kur Maskva turi savo karinių bazių, turi bendrų sienų su Afganistanu ir su Kinija.

Nors Maskva atsargiai optimistiškai vertina naująją Kabulo vadovybę, V. Putinas perspėja, kad pabėgėliais apsimetę afganistaniečių kovotojai skverbiasi į kaimynines valstybes.

V. Putinas taip pat kritikavo užsienio galių kišimąsi į Afganistano vidaus reikalus ir pareiškė, kad Maskva „išmoko pamoką“ iš dešimtmetį trukusios Sovietų Sąjungos pajėgų invazijos šioje šalyje.

Savo ruožtu Kinija, Talibanui užėmus valdžią rugpjūčio 15 dieną, pareiškė, kad yra pasirengusi stiprinti „draugiškus ir bendradarbiavimo santykius“ su Afganistanu.

 

Rūta Androšiūnaitė

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".