,,Programos“, kurios palengvino mūsų gyvenimą 2020 metais, esant pandemijai

Įkelta 2020/12/08

   Kaip įprasta, „Apple“ savo „App Store“ atskleidė geriausių metų programų ir žaidimų sąrašą. Ta proga technologijų kompanija pripažino priemones, kurios pasirodė būtinos esant kritinei situacijai, kurią dėl „Covid-19“ patiriame 2020 metais. Už kai kurių jų buvo stiprus Latino kūrėjų dalyvavimas.

   „Apple“ kompanija pripažino tuos įrankius, kurie prisidėjo prie mūsų „naujų įpročių“ Covid-19, pandemijos metu. Mobiliosios programos, kurios padėjo mums ką nors gauti iš kasdienio gyvenimo, pavyzdžiui, darbo susitikimai, bendravimas su artimaisiais ir net fizinis lavinimas.

   Tarp nugalėtojų ir garsių kompanijų, aktyviai dalyvavo „Latino“ kūrėjai, kurie sukūrė naujoves, suteikdami mums prasmingą alternatyvą.

   ,,Wakeout!"

   Esant karantinui ir užsidarant įmonėms, mankšta namuose tapo nauju įpročiu. Štai kodėl „Wakeout“! tapo idealiu variantu. Programėlė gimė prieš trejus metus ir šiais, 2020 metais, buvo apdovanota kaip „iPhone“ metų programa. Ją sukūrė gvatemaliečiai Andrés Canella ir Pedro Wunderlichas.

   Tai apibūdinama kaip „programa“, kuri suteikia galimybę mankštintis kiekvieną dieną, sulaužydama sėdėjimo vietoje standartus. Wakeout! Taip gimsta žodžių žaismas „wake“ ir „out“, kurie atitinkamai reiškia „pabusti“ ir „treniruotis“. App‘sas padeda judesiams suaktyvinti kūną. Kiekvienas pratimas yra skirtas atlikti bet kur, kur bebūtumėm.

   ,,Dandara"

   Tai galbūt viena originaliausių „programų“. Ji pasižymi retro estetika, joje gausu simbolikos ir stiprios Brazilijos įtakos. „Apple“ išrinko jį geriausiu „Apple TV“ metų žaidimu ir jį sukūrė brazilai Lucasas Mattosas ir João Brantas.

   Tai nuotykių žaidimas, pavadintas pagrindinės veikėjos Dandaros, herojės, kurios veikėjas buvo paremtas kolonijinio laikotarpio afro-brazilų kario, kovojusio prieš vergiją, istorija. Jos kūrėjas apibūdina ją kaip galingą, kovojančią su priešais, linkusiais į priespaudą, asmenybę.

   ,,Caribu"

   Tiems, kurie nori susisiekti su savo artimaisiais, ypač su vaikais, „Caribu“ tapo tobula erdve. „Apple“ pripažino programą viena iš tų, kurios paskatino naudingumo tendencijas.

   Šis įrankis, kurį sukūrė kubietė Maxeme Tuchman ir ispanė Álvaro Sabido, idealiai tinka tėvams, kurie negali visą laiką būti asmeniškai su savo vaikais. „Caribu“ platformoje yra dešimtys interaktyvių žaidimų ir šimtai knygų, skirtų šeimoms dalytis, atliekant vaizdo skambutį realiuoju laiku.

   Kiti laureatai yra didelių kompanijų paraiškos, kurie šiandien taip pat išaugo del „Covid-19“ sukeltos pandemijos. Neseniai į Lotynų Ameriką kaip srautinio perdavimo platformą atvykusi „Disney +“, gavo geriausios „Apple TV“ programos apdovanojimą.

   ,,Zoom"

   Vaizdo konferencijų, ypač nuotolinio darbo, palengvinimu pagarsėjęs „Zoom“ buvo įvertintas kaip geriausia metų „iPad“ programa. Joje yra interaktyvi lenta, kuri buvo pripažinta palankia ir naudinga, leidžiančia nuotolinę mokinių ir mokytojų sąveiką visame pasaulyje, uždarant ugdymo įstaigas, siekiant išvengti tiesioginio kontakto.

Straipsnio autorius: Andresas Meza. Redagavo tikonetiko.lt