Prie ciklono niokojamos Indijos krantų nuskendus laivui dingo 127 žmonės

Įkelta 2021/05/18

Apie 127 žmonės antradienį dingo nuskendus laivui, dreifavusiam netoli Mumbajaus, siaučiant smarkiam ciklonui „Tauktae“, pranešė Indijos karinės jūrų pajėgos, pasiuntusios į paieškų operaciją tris laivus ir sraigtasparnių.

Laivas, kuriame buvo 273 žmonės, pradėjo dreifuoti pirmadienį, smarkiems vėjams čaižant Indijos vakarų pakrantę ir vandenyne kilus didelėms bangoms.

Gynybos ministerija informavo, kad buvo išgelbėti 146 žmonės, buvę laive, kurį eksploatavo valstybinė naftos įmonė. Anot ministerijos, nepaisant itin sudėtingų oro sąlygų operacijas planuojama tęsti visą dieną.

Tame pačiame regione dreifuoja kitas Indijos didžiausios naftos ir dujų bendrovės „Oil and Natural Gas Corporation“ krovininis laivas.

Niokojantis ciklonas „Tauktae“ pareikalavo gyvybių Keraloje, Goa, Maharaštroje ir Gudžarate, kur jo atnešti smarkūs vėjai išvartė daug medžių ir elektros linijų stulpų, taip pat nusiaubė daugybę namų. Tai galingiausias šį regioną užklupęs ciklonas per dešimtmečius.   

Buvo evakuoti dešimtys tūkstančių gyventojų, o Mumbajuje maždaug 600 COVID-19 pacientų iš lauko ligoninių buvo perkelti į „saugesnes vietas“, nurodė pareigūnai. 

„Tauktae“ pasiekė sausumą pirmadienį vėlai vakare Gudžarate kaip „itin smarki cikloninė audra“. Jos nešamo vėjo greitis siekė 155–165 km per val., o gūsių greitis – 185 km per valandą, informavo Meteorologijos departamentas. Antradienį ryte „Tauktae“ buvo susilpnėjęs iki „labai smarkios cikloninės audros“. 

Galingas ciklonas sukėlė naujų bėdų Indijai, šiuo metu sunkiai besigrumiančiai su didžiuliu COVID-19 protrūkiu, viršijusiu šalies sveikatos apsaugos sistemos pajėgumus ir kasdien pražudančiu mažiausiai 4 tūkst. gyventojų.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".