Pasaugoti paliktus šunis ir katę pardavęs vyras nubaustas viešaisiais darbais

Įkelta 2021/08/19

Raseiniškis, pardavęs jam pasaugoti patikėtus šunis ir katę, nubaustas viešaisiais darbais.

Kaip ketvirtadienį pranešė Šiaulių apylinkės teismas, vasarį vyras buvo paprašytas pasaugoti prancūzų buldogų veislės kalytę ir tris jos šuniukus bei Bengalijos veislės katę. Teismas įvertino, kad šis turtas vertas beveik 3 tūkst. eurų. Šią žalą nuteistasis savanoriškai įsipareigojo atlyginti per metus.

Gautus už gyvūnus pinigus kaltinamasis teigė pragėręs.

Jis pasakojo, kad buvo neblaivus, kai jam telefonu pranešė apie prie jo namų atvykusius žmones. Ten, pasak vyro, buvo policija ir žmonės, kuriuos jis suprato esant gyvūnų globėjais.

Gyvūnų gelbėtojoms jis už 250 eurų pardavė keturis šunis ir už 20 eurų – katę bei pasirašė sutartį. Kam pardavė gyvūnus vyras teigė neprisimenantis.

Teismas jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino nuoširdų gailėjimąsi, sunkinančia – neblaivumą nusikaltimo metu.

Kadangi baudžiamoji byla baigta teismo baudžiamuoju įsakymu ir asmuo pripažino kaltę, bausmė sumažinta vienu trečdaliu: už svetimo turto iššvaistymą jis turės neatlygintinai dirbti po 30 valandų per mėnesį visuomenės labui.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu skirta bausme ar jos dydžiu, kitomis sąlygomis, turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmams prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".