Ožys malė, Morgana pikliavojo, o (VMVT) „Daktaras Desertas“ kavinę sužlugdyti sugalvojo

Įkelta 2021/11/08

Keisti laikai atėjo į Lietuvą. Sudėjus šio savaitgalio naujienas į krūvą, pasimato sveiku protu nepaaiškinami dalykai. Vienas iš pavyzdžių yra desertų kavinės naikinimas ir verslininkų noras sąžiningai užsidirbti, o antras - Danielės Morganos nebaudžiamas ir laisvas narkotinių medžiagų vartojimas, bei viešos svajonės apie visišką jų legalizavimą. 

Praėjusių metų lapkričio 20 dieną – atsidariusi desertinė „Daktaras Desertas“ yra drebinama įstatymų, dėl to, savo pirmojo gimtadienio gali ir nesulaukti. Desertinės įkūrėjai teigia gavę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) raštą, kuriame nurodoma, kad desertinė privalo keisti pavadinimą, logotipą, interjerą, darbuotojų drabužius bei savo komunikaciją vartotojams. Kitaip tariant, yra verčiami pakeisti visiškai savo idėją kita arba užsidaryti.

„Nesinorėtų biurokratinėmis rankomis jūsų tą verslą suvalgyti“, – tarė Veterinarinės tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento direktorė Vaida.

Direktorė tuo pačiu pasiūlė taikiu tarpusavio susitarimu pasikeisti pavadinimą (būtent „Daktaras Desertas“ ir buvo išrinktas Valstybinės kalbos inspekcijos vienu gražiausiu), logotipą, pašalinti neįprastą ir įdomų interjerą, nusivilkti baltus chalatus, sustabdyti konceptualią komunikaciją ir sėkmingai tęsti veiklą.

„Daktaras Desertas“ negali egzistuoti. Nes klaidina žmones. Neva nacionalinis vidutinis vartotojas nėra įgalus atpažinti mūsų kaip desertinės, o parduodamų pyragaičių kaip pyragaičių, o ne vaistų ar gydomųjų savybių turinčių produktų. O net jei ir geba, tai mūsų desertinės konteksto „teikiama netiesioginė užuomina apie sveikatingumą“ jį vis tiek suklaidintų, jis bet kokiam produktui tokiame kontekste „priskirtų ligų gydymo ar profilaktinių savybių teikimo pobūdį“, – įraše socialiniame tinkle dalijasi įkūrėjai.

Ties čia galima sustoti ir pamatyti kaip žlunga nuostabi desertinė, kurios tikslas pardavinėti saldumynus. Sukurti darbo vietas, legaliai siekti pelno. Tuo pačiu savo dizaino neįprastumu pakelti nuotaiką apsilankiusiems klientams. Visa tai turi būti sunaikinta, nes daro neigiamą įtaką visuomenei.

Tuo tarpu lengvo narkotikų dūmo neatsisakantys politikai Nerijus Vitkauskas ir Morgana Danielė yra visiškai nebaudžiami ir verti visuomenės aplodismentų ir skatinimo. Seimo narė viešai prisipažino, kad neatsisako suktinės vizituodama kitas šalis ar kaip yra pavaišinama. Labai keistas momentas, kai supranti jog politikė Morgana 10 metų dirbo narkotikų politikos klausimais ir pati nespjaudavo į jų vartojimą. Priešingai, šiai dienai ji skatina palankesnes teisines priemones į jų vartojimą. 12 „Laisvės partijos“ sąraše esantis N. Vitkauskas jau 10 metų reguliariai rūko „žolę“ ir nesijaučia prie jos pripratęs. Negana to, vyras jokiu būdu neišduotų narkotikų parūpinusio jam platintojo. Savaime aišku, kad neišduotu, nes tokiu būdu prarastų savo „tašką“ ir galimybę nusipirkti narkotikų. Įteisinus narkotikų dekriminalizavimą Lietuvoje atsirastų daugiau tokių kaip N. Vitkausko „taškų“, jų atsiradimas sumažintų baimę nuo narkotinių medžiagų priklausantiems asmenims likti be dozės. Todėl M. Danielė viešai pažadėjo, kad kanapės legalizavimas Lietuvoje įvyks, tai tik laiko klausimas. 

Visiškai jau nieko nebestebina kodėl Seime gimsta tik absurdiški įstatymai. Iš pirmo požiūrio atrodanti kaip priklausomybių kvaišalams turinti M. Danielė, sėdi seime ir toliau kurpia narkotikus vartojantiems asmenims palankius įstatymus. Tokiu būdu reguliuodama visos šalies žmonių gyvenimą. Negana to, politikė leidžia viešai sau girtis vartojusi visokių rūšių narkotikų. 

Tad ar nepatogu gyventi ir priiminėti kreivus įstatymus tokiems žmonėms kaip D. Morgana, nes kažkoks nepamatuotas blogis stovi tavo pusėje? Tuo tarpu norintys legaliai užsidirbti verslininkai iš desertinės yra naikinami ir verčiami užsidaryti kaip blogį ir klaidingą informaciją nešantys tautos priešai.

 

Tomas Bartkus

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".