Nuo pirmadienio mokyklos galės laisviau reguliuoti mokinių srautus

Įkelta 2021/09/10

Nuo pirmadienio mokyklos, negalinčios užtikrinti kiekvienos klasės atskyrimo, galės formuoti didesnius mokinių srautus nei buvo nustatyta iki šiol.

Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovo Arūno Dulkio sprendime, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Anot ministerijos kanclerio, daug mokinių turinčios mokyklos negalėjo užtikrinti reikalaujamų srautų dydžių.

„Siūlėme, kad būtų leista mokykloms didinti mokinių srautus, nes daug mokinių turinčios mokyklos negalėjo užtikrinti reikalaujamų srautų dydžių“, – pranešime sakė kancleris Julius Lukošius.

Vis dėlto, jis ragina mokyklas užtikrinti, kad mokiniai kuo mažiau maišytųsi tarpusavyje.

„Nors dabar mokyklos galės formuoti didesnius srautus, vis tik labai prašome mokyklų bendruomenių užtikrinti kuo mažesnį mokinių maišymąsi ir kuo mažesnius srautus, kad būtų išvengta ligos protrūkių“, – teigė ministerijos kancleris.

A. Dulkio sprendime nurodyta, kad srautą turi sudaryti kuo mažiau skirtingų grupių, klasių.

Pagrindinio ir vidurinio ugdymo programoje sprendimą dėl didžiausio atskiriamo srauto, suderinus su mokyklos taryba, priima švietimo įstaigos vadovas ir apie jį informuoja savivaldybę ar ministeriją – nelieka reikalavimo, kad vieną srautą sudarytų daugiausia 100 mokinių.

Pradinių klasių srauto dydis nesikeičia – daugiausia 100 mokinių, tačiau jie galės būti nebūtinai tos pačios klasių grupės, pavyzdžiui, tik pirmos arba tik trečios.

Esant mažiau nei 100 tos pačios klasių grupės mokinių skaičiui, galima į srautą jungti ir kitas pradines klases, pavyzdžiui, pirmą-antrą, antrą-trečią ir pan.

Iki šiol galiojo reikalavimas, kad pradinukų srautą sudarytų tik tos pačios klasių grupės mokiniai, pavyzdžiui, tik pirmokai, tik antrokai ir pan.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".