Nubaustas iš bažnyčių aukų dėžučių vogęs vyras

Įkelta 2021/09/28

Utenos apylinkės teismas kaltu pripažino trijų bažnyčių aukų dėžutes apvogusį vyrą ir skyrė jam auklėjamojo poveikio priemonę – neatlygintiną darbą.

Kaip antradienį pranešė Vilniaus apskrities policija, kovo 24 dieną sostinės Švento Juozapo bažnyčioje Tolminkiemio gatvėje Panevėžio rajono gyventojas, pasinaudojęs savadarbiu įrankiu, iš aukų dėžučių pagrobė pinigus.

Balandžio 21 dieną tas pats vyras pagrobė parapijiečių suaukotas aukas ir iš Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios Vytauto alėjoje. Po trijų dienų, balandžio 24 dieną, jis vėl sugrįžo į sostinę – tik šįkart iš Švento Juozapo bažnyčios pavogti pinigų nepavyko, nes buvo sulaikytas bažnyčios kunigų.

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai surinko nemažai įkalčių, įrodančių jo nusikalstamą veiklą. Įtariamojo skaitmeninėse laikmenose buvo užfiksuoti pavogti pinigai.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad šis vyras nuo 2021 metų pradžios važinėjo po įvairius Lietuvos miestus ir lankėsi bažnyčiose – apžiūrėdavo aukojamų pinigų buvimo vietas, pasirinkdavo palankiausią bažnyčią vagystei daryti, o vėliau dar kartą atvykdavo vogti.

Nors savadarbiu įrankiu išlaužus aukų dėžutes pinigai juos betraukiant dažnai būdavo suplėšomi, vienos vagystės grobis siekė net 790 eurų.

Utenos apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą ir 29-erių metų amžiaus vyrui paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – nemokamus auklėjamojo pobūdžio darbus, jis privalės neatlygintinai išdirbti 100 val.

2019 metais Vilniaus apylinkės teismas šį vyrą yra pripažinęs kaltu dėl pasikėsinimo iš Santaros klinikų koplyčios pavogti paaukotus pinigus. Be to, jis 2014, 2018 ir 2019 metais buvo teistas Didžiojoje Britanijoje ir Austrijoje už tokias pat vagystes.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".