„Nei į tvorą, nei į mėtą“

Įkelta 2021/07/12

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sieks suvaldyti išaugusius neteisėtos migracijos srautus, priimdama sprendimą pasienyje su Baltarusija statyti tvorą. Nebus tvora kaip Kinų, bet tokia kaip pas viščiukus kaime, su daug skylučių ir beveik permatoma. Nežinau kaip jūs, bet aš nieku gyvu nepasitikėčiau meistru iš tos pačios firmos, kuri per pusmetį savo darbų kokybe pridarė krūvą klaidų, supykdė užsakovus – Lietuvius. Juk lygiai tokia pat garbė yra sustoti ir prisipažinti, kad nemoki sukti vairo, kurį tu gavai per sėkmę ir kad tą darbą galėtų padaryti jau bandę vairuoti Lietuvą asmenys.

„Nuo šiandien pradėta spygliuoto barjero statyba, numatyta pastatyti 550 kilometrų, taip pat priimtas sprendimas pradėti statyti tvorą su Baltarusijos pasieniu. Mes matome, kad tai galėtume padaryti pakankamai greitai, kaina būtų tokios tvoros apie 41 mln. eurų. Viskas atrodytų taip: pastatome spygliuotą barjerą ir paraleliai statome tvorą. Statant tvorą, mes panaudosime spygliuotą barjerą, tai bus dviguba apsauga “, – žurnalistams penktadienį sakė A. Bilotaitė.

Pasižiūrėjus tą trumpą panelės Agnės interviu, kur žurnalistas klausia apie tvoros efektyvumą ir galimas teisines spragas vis vien pabėgėliams pakliūti į Lietuvą, moteris trumpam praranda amą ir po to lyg psichiškai ar nerviškai nualinta asmenybė pradeda rėkti į kamerą apie Lietuvos apsaugojimą ir kokie mes esam neįveikiamai stiprūs. Pajuntu vėl nacistinį spiegimą, kuriuo bandoma parodyti sugalvotos minties jėgą. Minties, kuria niekas netiki aplinkui, tik tu pats.

Lietuva su Baltarusija turi 678,8 kilometro ilgio sieną. Panelė A. Bilotaitė teigė, kad yra vietų, kur užtvaros neįmanoma įrengti fiziškai, todėl apsiribota 550-čia tvoros kilometrų, kurios bėginis metras Lietuvai kainuos apie 74 eurus. 

Ar tie, likę neaptverti miškų ir kemsynų 128,8 kilometro nebus puiki dingstis laukiniams patekti į Lietuvą? Ar bus taip sunku viščiukų tvoroj su specialiomis žirklėmis iškirpti skylę žinant, kad bet koks prašymas priimti į Lietuvą bus patenkintas? 

Būtent, ta tvora yra tik prevencinė priemonė ir nieko daugiau. Šiuo metu kaimuose ar soduose pas žmones yra daug skraidančių prevencinių priemonių nuo varnėnų, tačiau nauda duoda sunkiai. Kaip ir ta nušikaliota baidyklė laukuose, kuri nuo varnų neapsaugo. Yra tik vienas skirtumas kaštuose, skraidantį erelį nuo šimtais puolančių špokų gali rasti už 6 eurus, o tvorą nuo puolančių šimtais laukinių už 41 mln. eurų.

Visų atstumti neketinama!!!

Vis dėlto R. Liubajevas patikino, kad net ir pastačius vielinį barjerą ir vėliau – fizinę tvorą, pareigūnai, išvydę migrantus kitoje jos pusėje ir išgirdę aiškiai išreikštą politinio prieglobsčio prašymą, juos ir toliau turės netrukdomai priimti vadovaujantis kertiniais ES teisės principais, kadangi šalia tvoros jie jau bus Lietuvos teritorijoje.

„Be jokios abejonės, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ar pasienio kontrolės punkte, ar prie žalios sienos, negali nepriimti prašymo, jei toks prašymas yra išreiškiamas. Žodiškai. Jei tuo metu pareigūnai bus toje vietoje ir jeigu pareigūnas supras, kad tas žmogus prašo prieglobsčio, jis privalo pradėti tą procedūrą ir priimti prašymą. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad turime situaciją, susijusią su COVID-19, dėl to mes nepradedame iš karto tų prieglobsčio teikimo procedūrų, kadangi turime atlikti asmenų testavimą “, – pabrėžė R. Liubajevas.

Ate varnėnai ir 41 mln. eurų. O juk būtų išėjus puiki stovykla pabėgėliams, kurią vėliau būtų buvę galima panaudoti verslo ir rekreaciniams tikslams. O ką pastatytumėt jūs už 41 mln. eurų?

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".