Naujas „Barcelonos“ veidas: ko laukti iš nuviliančių katalonų?

Įkelta 2020/09/25

   Kelerius metus iš eilės Europoje fiasko patirianti „Barcelonos“ ekipa po dar vieno nesėkmingo sezono prisiruošė permainoms. Praėjusį sezoną UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalyje su Miuncheno „Bayern“ fiasko rezultatu 2:8 patyrę katalonai pakeitė ir trenerį, ir kelis esminius generolus aikštėje.

   Kiek daugiau negu pusę metų klube išdirbęs strategas Quique Setienas po skausmingo ketvirtfinalio buvo išspirtas iš trenerio posto – šį pakeitė Olandijos rinktinės vairą laikęs buvęs „Barcelonos“ žaidėjas Ronaldas Koemanas.

   Olandas periodą „Barcelonoje“ pradėjo apsivalymu – komandą skuba palikti dalis futbolininkų, neatradusių vietos buvusio Liverpulio „Everton“ stratego planuose.

   Užfiksavusi pirmą sezoną be trofėjų nuo pat 2008-ųjų, „Barca“ nusprendė padirbėti iš peties – komandą paliko ne tik pirmoje komandoje seniai nebesivaidenę saugai Arda Turanas ir Marcas Cucurella, bet ir būrys svarbių futbolininkų.

   Į „Sevilla“ sugrįžo kroatas Ivanas Rakitičius, į Milano „Inter“ išvyko kitas saugas Arturo Vidalis, gynėjas Nelsonas Semedo už 30 mln. eurų buvo parduotas Vulverhamptono „Wanderers“ klubui, o puolėjas Luisas Suarezas vos už šešis mln. eurų persikėlė į Madrido „Atletico“ ekipą.

   Dar prieš visus šiuos išvykimus „Barca“ atliko rokiruotę – į Turino „Juventus“ išsiuntė centro saugą Arthurą, o mainais gavo bosnį Miralemą Pjaničių.

   Kartu su bosniu į Kataloniją taip pat šį tarpsezonį atvyko talentingas 20-metis krašto puolėjas Trincao bei 22-ejų centro saugas Matheus Fernandesas. Akivaizdu, jog tai toli gražu tik „Barcos“ pradžia perėjimų rinkoje šį rudenį.

   Laiko R. Koemano treniruojamai ekipai lieka nedaug – galimybė pirkti žaidėjus Ispanijoje užsivers spalio 5 d.

   Variantų „Barcelona“ turi apsčiai – spaudoje klubas siejamas su keliomis dešimtimis potencialių naujokų, tačiau nieko konkretaus kol kas nėra. Arčiausiai klubo slenksčio, atrodo, jog yra jaunasis Amsterdamo „Ajax“ dešinys gynėjas Sergino Destas, pakeisiantis išvykusį N. Semedo, praneša Italijos „Sky Sport“ televizijos žurnalistas Fabrizio Romano.

   Viena aišku – naujokų iki minėtosios spalio dienos Barselonoje dar bus ne vienas. Po nesėkmingo sezono katalonų klubas pasiryžo permainoms, nors šios galėjo būti dar stambesnės.

   Kelias savaites situaciją kontempliavęs „Barcos“ talismanas Lionelis Messi vis tik nepanoro išvykti ir atitolino katalonų klubo visišką revoliuciją. Ant argentiniečio tinklus užmetusi „Manchester City“ ekipa turės laukti dar bent metus – 2021-aisiais baigiasi dabartinis L. Messi kontraktas ir kol kas nėra jokių aiškių detalių apie argentiniečio ateitį klube.

   Bent metams L. Messi klausimą uždariusi „Barca“ pasitiks permainų sezoną. Klubo strategui R. Koemanui teks sudėtinga užduotis – užkurti naują kolektyvą pergalėms ir susitvarkyti su milžinišku spaudimu, kuris su kiekvieno naujo stratego atėjimu Barselonoje vis auga.

   Be abejo, pakeitus trečdalį ar net pusę pagrindinio vienuoliktuko futbolininkų parodyti, ką nors įspūdingo, bus sunku, tačiau eilę metų Europoje klumpantys katalonai turi nuo ko nors atsispirti.

   Masinis atsisveikinimas su karjeros piką aplenkusiais futbolininkais kaip L. Suarezas, I. Rakitičius ar A. Vidalis – gera pradžia. Dabar „Barcai“ reikės surasti naują kryptį, kuria patikėtų ir treneris R. Koemanas, ir futbolininkai, ir klubo valdžia.

   Tokio kalibro klubas progų iššvaistė pernelyg daug bandydamas desperatiškai sustiprinti sudėtį neįprastais pirkiniais, tad fanams belieka tikėtis, jog R. Koemanas įneš šiek tiek racionalumo ir, be abejo, taip trūkstamo stabilumo aikštėje.

Straipsnio autorius: Laurynas Puikys