Nauja viltis politikos padangėje

Įkelta 2022/09/13

Šių metų gruodžio 18 dieną siūloma surengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Tokį nutarimo projektą pirmadienį, t.y. vakar įregistravo „Laisvė ir teisingumas“ partijos pirmininkas ir Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Nutarimo projekte R. Žemaitaitis pažymi, kad „esama valdžia prarado Lietuvos žmonių pasitikėjimą, nes 73 procentai šalies gyventojų norėtų, kad po Seimo rinkimų valdžia keistųsi“.

„Du šio Seimo kadencijos metai įrodė, kad konstruktyvus sprendimų priėmimas, opozicijos ir valdančiųjų dialogas Seime yra neįmanomas, dažnai – imitacinis ir grįstas valdančiųjų melu bei neįgyvendinamais pažadais kurti bendras darbo grupes, o valdantieji yra nuolat paskendę kontraversiškų ir jų pačių sukurtų problemų sprendime, kuris niekaip negerina Lietuvos žmonių gerovės“,- teigia dokumentą parengęs Seimo narys.

Nutarimo projekte taip pat minimas, precedento neturintis atvejis susiejęs su energetikos krize, kurios metu „vykdoma ir priverstinė rinkos liberalizacija, dirbtinai 25 procentais keliant ir taip jau išaugusias elektros energijos kainas nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems asmenims, kai tuo tarpu Vyriausybė bei Seimo valdančioji dauguma iki šiol nesiėmė jokių priemonių, kad stabilizuotų energijos kainas bei užtikrintų, kad į energetikos rinką patektų tik patikimi ir finansiškai stabilūs tiekėjai“.

Kaip numato Konstitucija ir Rinkimų kodeksas, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma. 

Tai puikus politinis ėjimas, kurio metu, gruodžio 18d. dar labiau išryškės šalį norintys griauti ir šalį puoselėti asmenys. 

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".