Migrantai iš Rūdninkų poligono bus perkelti į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus

Įkelta 2021/08/27

Neteisėti migrantai, šiuo metu gyvenantys palapinėse Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligone, šaltuoju laikotarpiu bus perkelti į uždarymui ruošiamus Kybartų pataisos namus, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. 

„Atšalus orams bei artėjant žiemos sezonui, gelbstint žmones nuo šalčio ir peršalimo ligų reikalingi greiti sprendimai. Juos radome – pirmiausia bus pasirūpinta Rūdninkų stovyklavietėje įkurdintais migrantais, nes čia sąlygos bene prasčiausios iš visų Lietuvoje įkurtų laikinų migrantų centrų“, – pranešime sakė vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

„Taip pat šilčiau apgyvendinsime ir vaikus bei moteris. Šaltuoju metų laiku užtikrinsime tinkamas apgyvendinimo sąlygas neteisėtai valstybės sieną kirtusiems užsieniečiams iki to laiko, kol bus išnagrinėti jų prašymai dėl prieglobsčio“, – pridūrė jis.

Ministerijos teigimu, Kybartų pataisos namuose užtikrintas šildymas, elektra, interneto ryšys, tiekiamas vanduo ir karštas maistas, veikia medicinos punktas.

Čia įrengtos ir laisvalaikiui skirtos patalpos – biblioteka, amatų centras, treniruoklių salė, atviroje pataisos namų teritorijoje sportuoti galima futbolo stadione ir krepšinio aikštelėse.

Kaip informuoja Teisingumo ministerija, pataisos namų padalinio patalpos yra bendrabučio tipo.

Nuteistieji bus iškelti

Vidaus reikalų ministerija teigia, kad Kybartų pataisos namus buvo numatyta atiduoti Turto bankui pagal Teisingumo ministerijos parengtą pertvarką.

„Ten gyvenantys nuteistieji, kaip ir planuota, bus perkelti į artimiausias pataisos įstaigas, kuriose yra pakankamai laisvų vietų bausmei atlikti. Kalėjimų departamentas užtikrins visų dirbančių pareigūnų darbo vietų išsaugojimą, atliepiant poreikius ir lūkesčius“, – rašoma pranešime.

Teisingumo ministerijos teigimu, šios patalpos neatitinka šių laikų įkalinimo įstaigai keliamų lūkesčių ir reikalavimų: bendrabučio tipo patalpos apsunkina nusiteistųjų resocializaciją, taip pat sudaro prielaidas kriminalinės subkultūros egzistavimui.

Šiuo metu Kybartuose kalinama apie 290 nuteistųjų. Dalis jų bus perkelti į Marijampolės pataisos namus, kita dalis bus paskirstyta bausmės atlikimo laiką tęsti kitos įkalinimo įstaigose, kuriose yra pakankamai laisvų vietų.

Žmonių apgyvendinimui skirtų patalpų Kybartuose atlaisvinimas vyks pagal bendrai – Vidaus reikalų ir Teisingumo ministerijų – patvirtintą veiksmų planą.

Rūdninkuose – nameliai

Ministerija pabrėžia, kad migrantų apsauga bus vykdoma pagal Užsieniečių teisinės padėties įstatymo nuostatas.

Tuo pačiu metu, iškėlus migrantus iš Rūdininkų, stovyklavietėje bus statomi moduliniai nameliai – stovyklavietė Rūdninkuose bus pertvarkyta.

Vidaus reikalų ministerija primena, kad Pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose taip pat šiuo metu intensyviai kuriama visa migrantams apgyvendinti reikalinga infrastruktūra. Dalis migrantų iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų jau yra perkelti iš palapinių į modulinius namelius Medininkuose.

Medininkų stovyklavietėje šiuo metu apgyvendinti 350 migrantų – daugiausia asmenys iš labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių. Moduliniuose nameliuose gali gyventi šeimos iki 4 asmenų – kiekviename namelyje įrengtas šildymas, yra visos buičiai ir higienai reikalingos priemonės. 

Ruklos pabėgėlių centre taip pat įrengtuose moduliniuose nameliuose gyvena 219 užsieniečių. Padvarionių užkardoje, Austrijai suteikus paramą, pastatyta 50 modulinių namelių. 

Ministerija tikisi, kad per rugsėjo mėnesį visi migrantai iš pasienio užkardų ir kitų laikino apgyvendinimo vietų bus perkelti į modulinius namelius, užtikrinant jiems visas būtinas buities ir higienos sąlygas.

Socialiai pažeidžiamiausių žmonių apgyvendinimo klausimai derinami su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".