Miegojimas nuogam

Įkelta 2020/12/21

   Miegoti be drabužių. Turbūt dažnam asmeniui tai skamba nejaukiai. Juk nuo vaikystės esame pratinami miegoti su marškiniais, pižamomis, naktiniais.

   Visgi tas, kuris pabando miegoti be drabužių, pajunta laisvumą ir patogumą, sako, jog geriau pailsi ir atsipalaiduoja.

   Štai keletas priežasčių, kodėl miegoti be naktinių drabužių yra verta. Pirmiausia, miegant nuogam pašalinama įtampa bei diskomfortas vidaus organų nervų srityje, o tai prisideda prie mažesnio juosmens ir kitų organų skausmo. Be to, drabužiai sutrikdo kraujo cirkuliaciją, tad norint ją pagerinti, sveika nors trumpai pabūti be drabužių.

   Moksliškai įrodyta ir tai, jog nuo nemigos kenčiantys asmenys, nuogi miega geriau. Taigi tai pagrindžia didesnį patogumo ir atsipalaidavimo pojūtį miegant be drabužių.

   Miego metu organizmas dirba. Geresnė medžiagų apykaita ir riebalų liaukų veikla, didesnis odos maistingųjų medžiagų pasisavinimas, greitesni odos atsinaujinimo procesai yra užtikrinami, kai asmuo būna be drabužių.

   Miegant be drabužių vėdinasi uždaros kūno vietos ir intymiosios kūno sritys išlieka sausos. Lytinių organų infekcijos tikimybė sumažėja.

   Kaip jau ir buvo minėta, kūnas be drabužių labiau atsipalaiduoja, taigi ir miegas tampa kokybiškesnis. Ryte atsibundame labiau pailsėję ir energingesni.

   Kalbama ir apie jaunystės išlaikymą. Taip yra todėl, kad gilus miegas yra esminė sąlyga, užtikrinanti augimo hormono gamybą, o kaip tik jis, pasak mokslininkų, be augimo procesų skatinimo, atsakingas ir už kovą su infekcijomis bei jaunystės išsaugojimą.

   Buvimas nuogam – tiesiog puikus būdas susibičiuliauti su savo kūnu ir imti teigiamai jį vertinti. Teigiamas savo kūno vertinimas siejasi su geresne psichine sveikata ir padidėjusia saviverte.

   Tvirtesni ryšiai su partneriu taip pat garantuoti. Visgi reikėtų suprasti, jog tai yra suformuotas įprotis. Ir tam, kuris visą gyvenimą miegojo su naktiniais marškiniais, bus pakankamai sunku pradėti miegoti nuogam. Be to, sprendimas miegoti nuogam priklauso ir nuo aplinkinių požiūrio. Jei šalia esantis žmogus į tai žiūrės kaip į keistenybę ir nenorės priimti, tai greičiausiai to atsisakysime. Šaltųjų metų laiku miegoti nuogam taip pat nėra įprasta ir malonu.

   Taigi, belieka apsispręsti.

Straipsnio autorius: tikonetiko.lt