Liepojos pirkliams nereikia išeiti į gatves. Visi prekybos centrai dirba

Įkelta 2021/04/10

     Nors kai kurie Rygos prekybos centrai dėl vyriausybės nustatytų apribojimų sugalvoja kreiptis į Konkurencijos tarybą, Liepojoje atnaujinti visų prekybos centrų nuomininkai, nes jų bendras prekybos plotas neviršija 7000 kvadratinių metrų.

     Nuo trečiadienio veiks visi prekybos centrų „Baata“, „Kurzeme“, „Ostmala“ ir kitų prekybos centrų prekybos centrai. Vyriausybės sprendimas leido asmeniškai parduoti „Jysk“ parduotuvę prekybos centre „Rietumu centrs“, o „Depo“ nebedraudė privačių asmenų prekių.

     Pirmosiomis dienomis pokyčiai prisidėjo prie prekybos centrų, ypač drabužių parduotuvių, lankytojų antplūdžio, kur susidaro ilgos klientų eilės. Ekspertai mano, kad didelių prekybos centrų spūsčių rizika yra per didelė, todėl jose leidžiama veikti tik paslaugų vietose ir tam tikros rūšies parduotuvėse, išlaikant visus esamus prekybos vietų eksploatavimo epidemiologinius saugos reikalavimus ir panaikinant nuotolinę prekybą parduotuvėse.

     Nuo balandžio 7 dienos taip pat leidžiama organizuoti prekybą gatvėmis, įskaitant muges, kartu patvirtinant saugios prekybos protokolą visai lauko prekybai.

     Prieštaraudami apribojimams, daugiau nei 7000 kvadratinių metrų ploto Rygos prekybos centro nuomininkai jau skuba koordinuoti pardavimus gatvėse.

     "Liepojoje prekybos gatvėmis paklausa nepasikeitė. Ji nei sparčiai didėjo, nei mažėjo", - sako Liepojos miesto tarybos Plėtros departamento Ekonomikos skyriaus vedėjas Arnis Vītols. "Vienintelis pokytis yra tas, kad vis dar neįmanoma organizuoti gatvės prekybos renginių."

     Liepojoje didžiausias susidomėjimas yra prekyba Jūrmalos parke, taip pat tam buvo pažymėtos specifinės Rainio parko vietos, kur paklausa nėra tokia didelė, nes žmonių srautas joje yra kur kas mažesnis nei pajūryje.

     Pernai, siekiant suteikti paramą mažiesiems ir vidutiniams verslininkams, prekybai viešosiose vietose Liepojos savivaldybės teritorijoje buvo nustatyta 90% nuolaida. Šiemet tokio palengvėjimo neplanuojama. „Manau, kad ši vasara bus gana gera prekiaujant gatvėmis. Pasiūlos bus, ir, manau, paklausos netrūks, nes atšilus orams žmonės norės daugiau likti lauke“, - sako Plėtros departamento Ekonomikos departamento vadovas.

     Dar anksti spręsti, ar bus domimasi mugių organizavimu mieste, nes pokyčiai ką tik įsigaliojo. Nuostatai numato, kad mugėse gali būti įrengta iki 20 prekybos vietų, taip pat turi būti fiziškai atskirta mugės teritorija. Jau žinoma, kad dėl šių ir kitų apribojimų Rožių aikštėje nevyks tradicinė sodininkų šventė „Pavasaris žieduose“.

     „Mes paskutinį kartą tikėjomės, kad situacija pagerės. Prekiautojai jau buvo pateikę paraišką, bent dvigubai daugiau nei šiuo metu leidžiama. Jie liūdi, o mes taip pat, bet, deja, nematome galimybės įgyvendinti šį renginį“, - sako asociacijos„ Ethno Liepāja “atstovė, renginio„ Pavasaris žieduose “organizatorė Madara Lubāne.


•    Nuo balandžio 7 d. Visos parduotuvės, esančios už didelių prekybos centrų (kurių bendras prekybos plotas yra mažesnis nei 7000 m²), gali atnaujinti darbą vietoje padidinto saugumo sąlygomis.
•    Prekybos centruose, kurių bendras prekybos plotas yra didesnis nei 7000 m², vaistinės vis dar gali veikti tik parduotuvėse, kuriose parduodamas maistas ne mažiau kaip 70% prekių asortimento, parduotuvėse, kuriose parduodamos higienos priemonės - ne mažiau kaip 70% produktų. įskaitant veterinarijos vaistines), optikos parduotuves, naminių gyvūnėlių ėdalo parduotuves, gėlių parduotuves, knygynus ir spaudos išparduotuves.
•    Tuo pačiu metu prekybos centruose leidžiama eksploatuoti paslaugų teikėjus (pavyzdžiui, chemines valyklas, finansų įstaigas, remonto paslaugas ir kt.), Tačiau nebeleidžiama išduoti nuotolinės prekybos būdu įsigytų prekių.
•    Norint, kad prekybos vietose nebūtų minios žmonių, įskaitant ilgų eilių susidarymą, gyventojams primenama:
•    apsilankykite parduotuvėje po vieną (išskyrus su vaiku ar padėjėju),
•    iš anksto pagalvokite apie būtinus pirkinius,
•    planuoti apsipirkti ilgesniam laikotarpiui,
•    pabūkite parduotuvėje kuo trumpiau.

 

Straipsnio autorius: liepajniekiem.lv