Kultūros ministerija nutraukė sutartį dėl ministro kabineto baldų įsigijimo

Įkelta 2021/10/28

Kultūros ministerija nutraukė ministro Simono Kairio kabineto baldų įsigijimo sutartį su įmone „Joniškio baldai“.

„Ministerijos kanceliarija mane informavo, kad abi šalys pasirašė susitarimą nutraukti sutartį“, – BNS ketvirtadienį patvirtino S. Kairys.

11 tūkst. eurų vertės baldų gamybos sutartis nutraukta žiniasklaidai paskelbus, kad neskelbiamos apklausos būdu pirkimą laimėjusios įmonės „Joniškio baldai“ vadovas yra ministro bendrapartietis, Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui priklausantis politikas Kęstutis Tautvaišas.

Ministras dar trečiadienį tvirtino, kad sutarties nutraukimas inicijuojamas siekiant išvengti tolesnio šios temos eskalavimo, tačiau atmeta bet kokias sąsajas dėl galimos įtakos pirkimams, pabrėždamas, kad pirkimų dalyviai neturi nurodyti savo akcininkų ar vadovų priklausymo partijoms.

„Tai nereiškia, kad mes nesijaučiame teisūs, bet man gaila tų sprendimų, dėl kurių reikia daugiau laiko skirti, o turime atsakinėti į vienokius ar kitokius klausimus, kurie yra iškilę“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

„Joniškio baldų“ direktorė, K. Tautvaišo sutuoktinė ir įmonės direktorė Danguolė Tautvaišienė BNS trečiadienį teigė, jog sutartį įmonė nutraukia taip pat siekdama atsikratyti galimos reputacinės žalos, nors pirkimą laimėjo sąžiningai. 

Ministerija patvirtino, kad apklausus tris įmones, „Joniškio baldai“ pasiūlė mažiausią kainą pagaminti baldus pagal dizainerių parengtą projektą.

D. Tautvaišienė tikino, kad iki dalyvavimo pirkime nežinojusi, jog kultūros ministerijai vadovauja vyro bendrapartietis, o įmonė yra gaminusi baldus ministerijai dar 2013-aisiais, kai laimėjo konkursą vadovaujant tuometiniam Darbo partijos atstovui Šarūnui Biručiui.

 

Ignas Jačauskas

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".