Kremlius ruošiasi karui: NATO negins ir neužstos Vilniaus, Rygos ir Talino

Įkelta 2021/04/27

„Grėsmė, kurią kelia Rusija, tiek Ukrainai, tiek Europai ir visam pasauliui yra akivaizdi šiai dienai. Ar V. Putinas dar yra kontroliuojamas, ar tiesiog bunkeryje užsidaręs nevaldomas pamišėlis?

„Nuotaikos – pesimistiškos, žmonės supranta, kad situacija vystosi į karo pusę. Kremliaus tikslas – sugriauti Ukrainos suverenitetą, kad negalėtų integruotis į Europos Sąjungą, į NATO. Negalėtų atitrūkti nuo imperinio Kremliaus. Manau, kad pagrindinė užduotis yra ši“ – sako advokatas, politikas Markas Feiginas.

Markas Feiginas ragina nemiegoti, karo veiksmai esą jau prasidėjo. Rusijos karo laivai jau blokuoja laivybą ir susisiekimą su strategiškai svarbiu Mariupolio uostu.

„Tai suvereni Ukrainos teritorija, ten turi plaukti laivai. O dabar viskas užtverta. Ir ten dislokuotos pajėgos. Rusų karinės pajėgos rodo, jog ten žadama kažką daryti. Bet kuriuo atveju, kad Rusija ruošiasi karui, tai mes matome. Matant kariuomenės pajėgumus, kurie yra ruošiami.“, - priduria M. Feiginas.

„Karas bus kruvinas. Nes Ukrainos ginkluotos pajėgos jau nebe tokios silpnos kaip 2014 metais. Įvyko didžiulės reformos, taip pat sąjungininkų pagalba iš Vakarų. Tai visiškai kitokia kariuomenė“ – teigia M. Feiginas.

„Tuo tarpu Rusijai iš Vakarų pusės niekas negrasina. Kur tos grėsmės požymiai? Aš matau, kad Maskva linkusi į karą, o ne į derybas. Tokia strategija veda į akligatvį. Tokia strategija gali sužlugdyti Rusiją. Geruoju tai nesibaigs, baigsis karu ir tikrai nėra garantijų, kad Maskva šioje situacijoje laimės“, - priduria jis.

Vienas žinomiausių karo specialistų Arkadijus Babčenka, išgarsėjąs po to, kai buvo sužlugdytas Kremliaus pasikėsinimas jį nužudyti, mano, kad šis karas bus šimtą kartų baisesnis nei visi iki šiol vykę Rusijos išpuoliai. Į mūšį Kremlius pasiųs ne nusmurgusius Dombaso alkoholikus, o specialios paskirties dalinius naudojančius taktinius ginklus.

„Karas bus kupinas raketų sprogimų, aviacijos ir nepilotuojamų lėktuvų antskrydžių. Papildytas operatyviniais, taktiniais raketų ir laivų raketiniais kompleksais. Smūgiuojama bus visoje Ukrainos teritorijoje“, - kalbėjo jis.

Karo ekspertas mano, kad įsižiebus konfliktui būtų smūgiuojama Ukrainos gilumoje esantiems objektams.

„Smūgiai bus maksimaliai tikslūs ir be perspėjimo. Tam, kad Vakarus išversti iš koto ir spėti padaryti maksimalią žalą iki tol, kol Vakarai susivoks ir pradės taikyti kažkokius atsakomuosius veiksmus“, - pasakoja A. Babčenka.

Karo ekspertas tikina, jog Kremlius siekia, kad Ukrainai neliktų net menkiausių šansų svajoti apie integraciją į euroatlantinėse organizacijose.

Šiai dienai Rusija prie Ukrainos yra sutelkusi tūkstančius karių, ginkluotės ir karinės technikos.

Tačiau Ukraina nebėra ta, kuri leidosi žeminama kaip 2014 m. ir Rusijai duotų rimtą atsaką. Ukrainos kariuomenę sudaro apie 250000 tūkst. Karių ir beveik milijonas rezervo kareivių, o įsiveržusį priešą pasitiktų beveik 2500 tūkst. tankų ir 11000 tūkst. šarvuotų kovos mašinų, bei 2000 tūkst. sunkiosios artilerijos pabūklų.“, - TV laidoje „Karštai su TV3“ kalbėjo ekspertai.

Žurnalistas, politinis apžvalgininkas Marius Laurinavičius teigia, kad Rusija naudoja psichologinį karą, kurį V. Putinas kariauja jau ilgą laiką. O dabar Rusija perėjo į dar intensyvesnį psichologinio karo etapą.

„Rusija nuosekliai ruošiasi karui su NATO, kad ir kaip tai baisiai skambėtų, bet Rusija išties tam ruošiasi. Visos jų karinės pratybos yra puolamosios. Vyksta visuomenės ruošimas karui. Kada ir kaip tas įvyks neaišku, bet mes turim ruoštis blogiausiam“, - sako M. Laurinavičius.

„Kartais vienas netinkamas generolo sprendimas gali lemti branduolinį karą. Eskalacija, kuri vyksta dabar karių sutelkimu ties Ukrainos siena, tikrai taip paprastai nesibaigs. Rusija pasirinko tokią eskalavimo strategiją, kuri yra labai pavojinga. Jei Rusiją pajudėtų ir peržengtų taikos ribą su Vakarais, tai Lietuvos saugumas automatiškai, dramatiškai pablogėtų. Kiekvienas Rusijos žingsnis link mūsų situaciją blogina, nes V. Putinas niekada nesustos.

Seimo narys, politologas Laurynas Kasčiūnas sako, kad pavojus Ukrainai tikrai yra. Tokiu būdu Rusija nori pasiųsti žinia ir sąlygą Vakarams.

„Jei jūs su mumis nesikalbėsite, nesiderėsit ir neatsižvelgsit į mūsų poziciją, tai turėsit problemų Europos pakraštyje – Ukrainoje. Tai yra signalas daugeliui žmonių iš Vakarų, kurie dvejodami norėtų susėsti ir pasikalbėti. Kita V. Putino sąlyga - jei priimsit Ukrainą į NATO, pažiūrėkit kas bus prie jos pasienio“, - daro prielaidas L. Kasčiūnas.

Laurynas Kasčiūnas guodžia Lietuvą ir sako, kad ją saugo kolektyvines saugumo garantijos, NATO. Dar mes esam aukštesniame saugumo lygmenyje nei Ukraina. Lietuva turi 5 straipsnį, kuris iš esmės įprasmina aljanso vienybę. Tačiau pergyvena, kad Rusiją galėtų blokuoti trečių šalių narystę NATO.

„Jei V. Putinas sukels karą Ukrainoje ir aneksuos Baltarusiją, tai nebus jo ambicijų pabaiga. Sekantis jo taikinys bus Baltijos šalys. Taip mano Kremliaus režimo analitikas Valerijus Solovėjus.

„Čia yra Rusijos valdžios noras atsirevanšuoti, kaip išsireiškė V. Putinas – už stambiausią geopolitinę katastrofą dvidešimtame amžiuje – Sovietų  Sąjungos griūtį. Antra – yra puikiai paruoštos karinės pajėgos“, - sako V. Solovėjus.

Pagrindinis V. Putino tikslas – atkurti Sovietų Sąjungos imperiją Rusijos rėmuose. Kitas – sugriauti NATO aljansą ir tokiu būdu parodyti, kad jis yra silpnas, nevykdantis savo įsipareigojimų. Prireikus pagalbos Rusijai, į jos gretas stotų visa raudonoji Kinija ir Šiaurės Korėja. Todėl yra nemaža tikimybė, kad ginklai gali būti suremti ir Lietuvos regione.

„NATO negins Vilniaus, Rygos ir Talino, NATO neužstos trijų nelaimingų Baltijos šalių. Taip galvojama Kremliuje, o kaip bus išties? Neduok Dieve to pamatyti“, - nuogąstauja V. Solovėjus.

Kremliaus ruporai jau dabar visa jėga trimituoja apie įsiveržimą į Baltijos šalis ir Lenkiją. Televizijos laidose ir privačiuose politikų vaizdo įrašuose svarstomi įvairiausi puolimo scenarijai. O melo ir dezinformacijos kiekis būtent rodo, kad Rusija ruošiasi karo veiksmams ir bando juos pateisinti. 

Šiuo metu Lietuvos karinės pajėgos yra aukščiausioje parengtyje.

„Raudonos vėliavėlės yra pakeltos, nes gali įvykti nepataisomų dalykų. Žinant Rusijos agresyvumą, rizikos išlieka, tam mes ir ruošiamės. Rusija taip pat kaupia, didina savo pajėgumus. Būtent puolamieji, o ne gynybiniai pajėgumai ugdomi Lietuvos pašonėje“, - sako LR Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Provokacijų iš Rusijos galime sulaukti jau šį rudenį, kai didelio mąsto pratybų metu bus imituojamas puolimas prie Baltijos Šalis ir NATO, kuriose dalyvaus ir Kinija.“, - informacija dalinasi „Karštai su TV3“.

 

 

 

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".