Kontrabandinės cigaretės į Lietuvą keliavo paslėptos po melionais ir akmens skalda

Įkelta 2021/08/03

Muitininkai sulaikė į Lietuvą gabentas apie 2 mln. eurų vertės kontrabandinių cigarečių siuntas, jos buvo paslėptos po melionais ir akmens skalda.

Kenos geležinkelio posto muitininkai praeitą ketvirtadienį nelegalius rūkalus aptiko skaldos krovinyje, o tą pačią dieną Lavoriškėse sulaikytos apie 1200 cigarečių dėžių rastos užmaskuotos melionų siunta, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą gabenantis apie 1500 dėžių morkų ir melionų. Tačiau patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, pareigūnams kilo įtarimų, jog vilkiko puspriekabėje gali būti ne tik vaisiai ir daržovės.

Detalaus fizinio patikrinimo metu, iškrovus dalį puspriekabės gale buvusių dėžių su melionais, paaiškėjo, kad likusi puspriekabės dalis pilna baltarusiškų cigarečių.

Pirminiais duomenimis, iš viso šiuo vilkiku gabenta apie 1200 dėžių cigarečių „Minsk Capital“, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – maždaug 1,9 mln. eurų.

Tą pačią dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir Kenos geležinkelio posto muitininkai detaliai patikrino iš Baltarusijos įvažiavusį traukinį. Vagone vežta apie 68 tonos akmens skaldos vienai Lietuvos įmonei. Pareigūnai po skalda aptiko cigarečių dėžes.

Iš viso rasta 40 dėžių (20 000 pakelių) cigarečių „Fest“, jų vertė apie 64 tūkst. eurų. Nelegalūs rūkalai ir vagonas su skalda sulaikyti.

Dėl abiejų kontrabandos atvejų MKT Vilniaus skyriuje pradėti ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Lavoriškėse su kontrabanda sulaikyto vilkiko vairuotojas Vilniaus apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas mėnesiui.

„Muitinės pareigūnų seniai nebestebina pačiais įvairiausiais būdais ir kroviniais, vilkikuose ar geležinkelio transporte, užmaskuota cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos. Vien pastarosiomis vasaros savaitėmis rūkalai vilkikuose aptikti po vaflinių tortų, perlinių kruopų, stiklo siuntomis“, – rašoma MKT pranešime.

Geležinkelio transporte cigaretes kontrabandininkai stengiasi slėpti sunkiau patikrinamuose kroviniuose – medžio pjuvenose, trąšose.

Gegužės 18 dieną Kenos geležinkelio poste 70 dėžių cigarečių kontrabanda aptikta analogiškame skaldos krovinyje.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".