Kiek tu sumokėtum už savo laimę?

Įkelta 2020/09/17

   Albertas Einšteinas, dar geriau žinomas dėl savo reliatyvumo teorijos fizikoje, tad būtent jo parašyta ,,laimės teorija'' aukcione buvo parduota už milžiniškus 1,56 mln. dolerių. Užraše, kuriame išdėstyti jo patarimai, kaip gyventi laimingą ir šviesų gyvenimą, Jeruzalės aukcione buvo parduoti praėjus 95 metams po parašymo, t.y. 2017 metais, kažkokiam anonimui.

   Tekstas buvo parašytas per Einšteino kelionę iš Europos į Japoniją paskaitų ciklo pristatymo metu 1922 m. lapkričio mėn. Būtent šioje kelionėje 43 metų vyrui buvo pranešta, kad jam buvo suteiktas aukščiausias pagyrimas savo srityje - Nobelio premija, fizikoje. Jausdamasis pamalonintas, Einšteinas bandė suprasti savo jausmus kambaryje „Imperial“ viešbutyje Tokijuje.

   Kai kurjeris atvyko su pristatymu, Nobelio premijos laureatas, vokiškai parašė trumpą frazę ant viešbučio brošiūros ir vietoj dosnių arbatpinigių padavė raštelį pasiuntinukui. Ten buvo parašyta: „ramus ir kuklus gyvenimas atneša daug daugiau laimės, nei sėkmės vaikymasis, susijęs su nuolatiniu nerimu“. Ir koks paradoksas, profesoriaus raštelis pavirto 1,56 milijonų vertės čekiu. Gaila, kad jį išgrynino ne vaikinukas, tuo metu dirbęs kurjeriu.

   Albertas Enšteinas mirė 1955 metais, balandžio 18 dieną. Prinstone (Princeton, New Jersey).

Straipsnio autorius: tikonetiko.lt