Kiek daug Lietuvoje gali duomenų mokslininkas?

Įkelta 2022/01/05

Pamatę fantastinį filmą žmonės dažnai susimasto ar galėtų jame matyti vaizdai prilygti realybei? Kyla vidinis klausimas ar mūsų visatoje mes esame vieni? Ar egzistuoja ateiviai? Ir žinot, nuojauta manęs neapleidžia, kad vienas tokių neatpažinto mąstymo objektų yra ir tarp mūsų. Objektas dažnai prisistato duomenų mokslininku. Koks magiškas ir ateiviškai keistas objekto ir jo daromos veiklos pavadinimas. Gal jis nesuprato, bet pas mus vyrai turi vieną pavardę ir kartais du vardus. Nežinau kaip ten pas jus Marse, bet pas mus žmonės renkantys skaičių informaciją vadinami tiesiog statistais, bet ne mokslininkais. Mokslininkas sugalvojo, kad būtų visai smagu pažaisti savo duomenimis ir žmonių psichologinėmis būsenomis. Todėl ilgai nemąstęs nusprendė, kad dvi vakcinas turintys asmenys taps – tokie pat kaip neturintys jokios vakcinos.

Net nemirktelėjęs mokslininkas – marsietis pažemino ir į antivakserių lygį pasiuntė visus tikinčius mokslu ir vakcinomis asmenis. Paėmęs nulinio efektyvumo rodiklį, kurį pritaikė dviejų skiepų naudingumo koeficientui, vėliau naudodamas sudėtį pridėjo prie trijų vakcinavimo kartų. Todėl gavo atsakymą - tris (0+3=3), būtent šiuo atsakymu specialistas ir pasikliovė nurodydamas 3vnt vakcinų skaičių. Tačiau jei būtų pabandęs vietoj sudėties naudoti daugybą, tai būtų atsakyme gavęs nulį (0×3=0) kas ir nurodytų nulinį vakcinos efektyvumą naujos atmainos skaičiavimuose. Nors mokslininkas dviejų vakcinų savininkus paverčia lygius nuliui, Dulkys laikosi kito varianto ir teigia, kad po trečios dozės žmogus turės net 75% skydą nuo „omikron“ varianto. Kas teisus? Parodys laikas, nes tikro duomenų ar šiaip mokslininko Lietuva dar neturi.

Liekant prie išvados, kad dviejų dozių vakcinų veiksmingumas yra nulinis, todėl tik trečioji, nes pirma ir antra vakcina jau nebeapsaugo nuo „omikron“, gali išgelbėti gyvybę ar pateikti lengvesnę persirgimo formą? Atrodo, kad vėl pradedam iš naujo tik jau su trečia doze. Sukasi galva lyg orbita mąstant apie duomenų mokslą. Bet labai praverstų marsiečio filosofija ar matematinė formulė, pagal kurią būtų galima apskaičiuoti vyriausybinių kadencijų išbuvimą Lietuvos valdžioje laiką, tikslų jų terminą ir rizikos faktorių galimoms priešlaikinėms griūtims? Nepamaišytų paskaičiuoti kodėl prieš šventes, kai kuriose „Lidl“ prekybos centruose laikinai nesisvečiuos virusas? Nes dabar žmonėms atrodo, kad Lietuvoj virusas toks sukalbamas, tad gal pasistengtumėt savo antenomis kažkaip susitari su jo išvykimu amžiams – mes būtumėm labai dėkingi.

Kitas įdomesnis faktas apie kurį nėra jokių duomenų, tai žmogaus natūralus noras skiepytis apsaugant savo sveikatą ir skiepijamasis iš reikalo? Labai įdomu kurioje pusėje pasiskirstytų vienetai, o kur šimtai tūkstančių? Sklinda kalbos, kad žmonės skiepijasi dėl apmokamo darbo išsaugojimo. Varomi baimės. Kiti dėl studijų universitete. Treti - dėl patekimo į parduotuves ir panašias paslaugas teikiančias institucijas? Ar tai tiesa skaičių apaštale? Ar atsiras toks statistas, kuris išdrįs pateikti ataskaitą žmonėms tikinčiais mokslu? Ar atsiras statistas nurodantis žmonių mirtis su skiepu ar net nuo jo? Ar viešai įvardins žmones susigadinusius sveikatą po skiepo? Ar detaliai papasakos kaip iš tiesų veikia vakcina ir kokiam realiam laikui pakanka jos dozės?

Kodėl mokslininkas iš Marso kas kartą griebiasi botago ir grasindamas gadina šventines nuotaikas žmonėms? Kai neturi jokių kitų paskaičiavimų, o tik kritinį mąstymą, tai imiesi griežtinimų naudojant „Gpaso“ kontrolę. Ar tai nėra žmogaus prievarta, kuri statoma baimės įvarymu norint pasiekti atitinkamą rezultatą?

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".