Kauno savivaldybė apskundė teismo įpareigojimą suderinti maršrutą LGBT eitynėms

Įkelta 2021/08/26

Kauno savivaldybė apskundė teismo įpareigojimą suderinti maršrutą LGBT eitynėms, ketvirtadienį pranešė Regionų apygardos administracinis teismas.

Kaip nurodo teismas, Kauno miesto savivaldybės administracija apeliaciniame skunde teigia, kad teismo sprendimas yra naikintinas ir pareiškėjos Gegužės 1-osios profesinės sąjungos skundą prašė atmesti pilna apimtimi.

Savivaldybės nurodo, jog sprendimas nederinti eitynių buvo priimtas atsižvelgtus į remonto darbus miesto centre, taip pat policijos argumentus.

„Esant didesniam žmonių masiškumui kyla grėsmė, kad nebus užtikrinama viešoji tvarka, kitų asmenų ir jų turto saugumas, taip pat gali formuotis spūstys ir nebūti galimybės užtikrinti evakavimosi proceso. Taip pat policijos atstovai yra nurodę, kad tokio masto eitynės sukeltų specialiojo transporto patekimo į Laisvės alėją problemas“, – savivaldybės skundą cituoja teismas.

Be to, savivaldybė teigia, kad teismas negalėjo įpareigoti suderinti eitynių pagal jų organizatorių pateiktą maršrutą, kadangi tokia viešojo administravimo funkcija yra priskirta ne teismui, o būtent išimtinei savivaldybės kompetencijai ir tai patvirtina suformuota teismų praktika.

Apeliacinio skundo priėmimo klausimas turėtų būti išspręstas per tris darbo dienas.

Apeliacine tvarka bylą nagrinėti turėtų Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Kauno savivaldybė birželį nesuderino maršruto LGBT eitynėms miesto centre, motyvuodama vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ir neproporcingai dideliais nepatogumais miestiečiams.

Eitynių organizatoriai šį sprendimą apskundė Regionų apygardos administraciniam teismui ir jis rugpjūčio pradžioje įpareigojo Kauno miesto savivaldybės administraciją suderinti eitynių maršrutą.

Eitynės yra numatytos rugsėjo 4 dieną Laisvės alėjoje.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".