Kandidatavimas į Seimą nuo 21-erių

Įkelta 2021/07/01

Kandidatavimas į Seimą nuo 21-erių  - galimybės jaunimui 

Jaunimas - visų mūsų ateitis. Į jį sudedame didžiausias savo viltis, norus, daug investuojame į savo vaikų, anūkų ateitį ir mokslus. Kita vertus, daug daugiau jie mums duoda, kai yra suaugę ir priima svarbius sprendimus šalies ir tautos labui. Senai tarp politikų vyravo diskusija leisti kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių metų amžiaus . Tačiau vieni politikai daug pasisakydavo, kad metų jaunuolis, dar neturįs stabilios gyvenamosios vietos ir neturi išsilavinimo ir negali priimti svarbių sprendimų, kurie lemia Lietuvos ateitį. O kiti šį klausimą palaikydavo. Šiandienos Seimo posėdžio darbotvarkėje buvo svarstomas klausimas, dėl kandidatavimo į Seimą ir ,jam buvo pritarta. 

Galimybė atstovauti jaunimas

Visais amžiais, buvo svarbios jaunimo problemos. Buvo svarbu išklausyti, jo nuomonę, nes jaunuolis turi kitokią nuomonę negu senyvo amžiaus žmogus. Kolkas vis dar svarbia šalies problema išlieka tinkamas jaunimo atstovavimas parlamente. Lietuvoje veikia daug jaunimo organizacijų, kurios siekia , kad jų nuomonė ir surinkta medžiaga būtų tinkamai įvertinta aukščiausių valstybės vadovų.  Tik gaila, kad jaunimo klausimai dažniausiai Seime būna pamiršti ar nukeliami į šoną. Nes parlamentarams, kurių amžius yra pakankamai solidus, visiškai nėra įdomi jaunuolių nuomonė ir jų pasiūlymai. Suteikus į parlamentą kandidatuoti nuo metų, bus galimybė Seime išvysti daugiau jaunuolių, kurie tinkamai atstovaus savo kartą ir jaunų žmonių interesus. To pavyzdys, galėtų būti partnerystės įstatymas. Nes pasaulyje ir Lietuvoje auga didesnė karta homoseksualių jaunuolių. Taigi,  daugiausiai balsavusių prieš partnerystės įstatymą yra , aišku, opozicija. Bet tarp opozicijos narių irgi pasitaikė tokių, kurie balsavo už šį įstatymą. O pačią opoziciją ir sudaro senų pažiūrų ir senyvo amžiaus politikai. Jeigu būtų parlamente buvę, daugiau jaunų žmonių, tai šiandieną galėtume džiaugtis partnerystės įteisinimu. 

Jaunimas iš parlamento ,,išstums” politikos idiotus

Į parlamentą gali patekti, bet kas. Pradedant kaliniais ir baigiant cirko klounais.  Keletas, tokių sėdi ir seime. Tai visiems gerai žinomas - Petras Gražulis, kuris savo darbais ir pasisakymais juokiną visą tautą. aišku, politikas turi nemažai patirties savo veikloje, taip pat kadencijas iš eilės yra užsitikrinęs šiltą Seimo kėdę. Tačiau šis politikas, nesupranta, ką veikia Seime, kas parlamentas nėra ta vieta, kurioje būtų galima daryti, ką nori, ar veltis į visokius skandalus. Nes tiek parlamentui, tiek pačiam yra užtraukiama didžiulė gėda prieš visuomenę ir prieš užsienio valstybes. Taigi, daugiau jaunimo dalyvaujančių rinkimuose, tai bus mažiau, tokių politikos idiotų Seime. 

Daugiau vėjų Seime ir valstybėje 

XXI a., - tobulėjantis amžius. Taip ir ateities Seimas, turi būti tobulėjantis. Dabar ne tie laikai, kai reikėjo vaduotis iš SSRS gniaužtų ir reikėjo patyrusių politikų. Šiandien, jaunuoliai turi, kur kas daugiau išminties už pačius geriausius valstybės vadovus ir politikus. Žino, kas valstybei yra geriausia. Domisi, nuo jaunų dienų jaunimo politika, kurioje pasiekia labai didelių aukštumų. Taigi, jaunimas patekęs į Seimą iš jaunimo politinių organizacijų, nebus pasimetęs Seime ir ne galvos ir, ką toliau dabar daryti. Jaunimas mūsų visų viltis, kuri valstybę padarys patrauklesnę patiems jaunuoliams. Daugiau jaunų žmonių politikoje, geresnis ir kokybiškesnis gyvenimas lauks mūsų visų. Bus kur kas geresnis švietimas. Išrinkus į Seimą, daugiau jaunimo, galbūt galėsite džiaugtis geresniu prioritetinių specialybių įvertinimu. Galėsime pasidžiaugti, kad parlamentas virsta ne pajuokos objektu, o tikrai rimtu Seimu. 

Straipsnio autorius: Sandra Rukšėnaitė / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".