Kai žmones gydo politikai

Įkelta 2022/02/08

Atėjo toks Lietuvoje metas, kai į ligonines pakliūti pasidarė įmanoma ir šiltą lovą palatoje gauti tik privilegijas turintiems asmenims. Visi kiti sergantys žemiškieji laukia kantriai savo eilės mėnesiais. Ką jau kalbėti jei esi neskiepytas, mat gandai sklando tokie, jog pastariesiems pakliuvus pas medikus būna rūgščios dienos, žmonės skundžiasi patirdami daug psichologinio smurto iš medicinos darbuotojų. Savaiminę sterilizaciją išgyvenantys ligoniai yra kamantinėjami, kodėl iki šiol yra nepasiskiepyję, o kartais gąsdinami net mirtimi. Medicininį kamštį sudaręs virusas nepalieka didelių šansų gauti pagalbą kitomis ligomis sergantiems žmonėms. Greičiausiai šis fenomenas ir paskatino spaudoje vis rašyti apie netikėta mirtimi užkluptus žmones. Prie to prisideda ir unikali funkcija, kai daktaro diagnozę tu gali atlikti telefonu.

Šitoje suirutėje lieka neaiškus tik vienas klausimas. Kodėl vienas didžiausių Lietuvos parodų ir kongresų centras „LITEXPO“ nepavirto Covid-19 gydymo centru, o tik vakcinavimo? Juk pandemijos pradžioje, dar regis Aurelijui Verygai ministraujant buvo toks planas, padaryti Covid-19 virusu sergantiems žmonėms papildomą lovų skaičių tame centre? Kodėl ši idėja buvo nustumta į šoną ir vietoj jos pasirinktas ribotas lovų skaičius Lietuvoje atimant galimybę paslaugas gauti ir kitomis ligomis sergantiems žmonėms? Kodėl pradėjo veikti atvirkštinis faktorius, kai pandeminiu laikotarpiu siekiama mažinti rajonuose ligonines teikiančias medicinines paslaugas? 

Atsakymas šiai dienai greičiausiai yra aiškus, nes buvo suteiktas visiškas pasitikėjimas vakcinavimui galvojant, kad sergančių Covid-19 neliks, tokiu būdu nereikės ir papildomų lovų. Tačiau bėgantis laikas parodo, kad dvi vakcinos dozės tampa bevaisės, o viruso mutacijos ir sergančių žmonių skaičius išlieka pakankamai aukštas. Kodėl vis dar yra tikima aklai 3-čia, 4-ta dozėmis, bet nieko nedaroma, kad straipsnių apie nežinomomis aplinkybėmis mirusius žmones sumažėtų? Ar sarkazmo kupina mintis apie išvogtą PSD ir gydymą skiepais galėtų būti teisinga?

Lietuvoje atsiradęs medicininių paslaugų deficitas verčia išgyventi aukso amžių privačias medicinines paslaugas teikiančioms klinikoms. Nesulaukę savo eilės poliklinikoje žmonės verčiasi per galvą ieškodami privačias paslaugas teikiančių medikų. Tačiau tokiu privalumu sugeba pasidžiaugti ne kiekvienas paslaugų ieškantis pilietis, nes skurdas Lietuvoje diktuoja savas taisykles. Žmonės, o ypač senjorai yra pavargę nuo alinančio gyvenimo mūsų šalyje. Dažniausiai tokių žmonių organizmas būna nusilpęs, nes kokybiškam maistu, vitaminams ir jų papildams pinigų nelieka. Tad visą gyvenimą sunkiai dirbę žmonės gali nusipirkti tik žemiausios rūšies maistą, o gydytojo apžiūros turi laukti net iki metų. 

Koncertai, sporto varžybos su tūkstantinėmis miniomis nekelia jokios baimės valdantiesiems. Nėra jokių išankstinių ribojimų, kad tai būtų sustabdyta. Ar norint užgesinti gaisrą į ugnį yra metama papildomai daugiau malkų? Bet čia ir yra išprovokuota viruso banga, kuri stabdo užkimšdama lovų skaičių ir atimdama visas galimybes iš kitomis ligomis sergančių žmonių. Informacijos apie realų Covid-19 ligos gydymą – nulinė, kaip sakoma viskas Dievulio valioje, o kai liga užprogresuoja žmonės gauna pylos neva kreipėsi pavėluotai. Politikų įtaką palaikanti medicina tapo visišku lietuviškuoju Kazachstanu. Vieni kitiems abejingi žmonės ir medikai žengia į naują tarpusavio karinę padėtį.

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".