Ką vertėtų aplankyti šią vasarą?

Įkelta 2021/05/18

Orai atšilo, o visi prie jūros važiuoti pradėjo. Kartais poilsį ir atokvėpį, galime atrasti neįprastose vietose ir nebūtina keliauti prie jūros, kad pailsėtume, ar atsigaivintume. Dalinamės vietų sąrašu, ką galite šią vasarą Lietuvoje aplankyti. 

Pakruojo dvaras  

Mėgstat dvarišką gyvenimą, patinka nusikelti į praeitį, tai Jums būtina aplankyti šį dvarą. Šiame dvare veikia šviesos skulptūrų parkas, kas patiks Jūsų mažiesiems ir jums patiems. Pakruojo dvare, galite praleisti naktį kaip tikras dvariškis.  Ir pasijusti lyg grįžus į praeitį. Dvare veikia alaus bravoras, o tai leis pasimėgauti tikru alumi ir patirti senąją dvaro linksmybę. Veikia dvaro SPA, kur bus pasirūpinta Jūsų grožiu ir galėsite atrasti harmonija bei atgaivą kūnui. Veikia siuvimo patalpos, kur sužinosite apie tų laikų kostiumų istoriją bei jų ypatybes. Veikia vėlimo edukacija, kurioje sužinosite daugiau apie vieną iš seniausių amatų ir galėsite suprasti, kokia yra vėlimo nauda. Trumpai tariant nuvykus į Pakruojo dvarą, galėsite susipažinti su visais populiariais amatais. Dvare veikia ir krautuvėlė, kurioje galėsite įsigyti norimą suvenyrą ir taip prisiminti šią kelionę.  

Jurtos

Mėgstat gaivų orą, neįsivaizduojate savo gyvenimo be gamtos ir ežero, tam būtina aplankyti šią vietove, kuri yra Kelmės rajone. Ši poilsiavietė yra įsikūrusi regioniniame parke ant Medinio ežero kranto. Kas mėgsta natūralumą ir tikrumą ras 10 jurtų (5 jurtas, kurios talpina iki 7 žmonių ir 5 jurtas, kurios talpina iki 5 žmonių), kurios yra pagamintos: iš medžio ir vilnos, kas suteiks nuostabią harmoniją svečiui. Šioje poilsiavietėje veikia ir nemokamas belaidis internetas, kuris suteiks galimybę dalytis savo atostogų akimirkomis, savo socialinių tinklų paskiruose. Žinoma, galėsite mėgautis ir visais gamtos ir poilsiavietės teikiamais malonumais: išsimaudyti ežere, pabuvoti japoniškoje pirtyje, pažaisti tinklinį ir mėgautis miško suteikiamomis gėrybėmis. 
 
Akmenos pažintinis takas

Patinka pasivaikščiojimai ir geras laikas su šeima, aplankykit šį pažintinį taką. Takas yra įrengtas 2004 m. kairiajame Akmenos upės krante, norint turistus supažindinti su Akmenos upės slėnio kraštovaizdžiu. Tako ilgis yra 0,9 km. Jis prasideda ir baigiasi stovyklavietėje ,,Lakštingalų slėnyje“. Eidami taku užkopsite ant aukšto ir stataus skardžio –atodangos, nuo kurios atsivers nuostabus vaizdas į slėnį. Atodangos viršuje yra įrengta poilsiavietė, kur po lipimo laiptais galėsite atsipūsti.

Indijos piliakalnis

Kam keliauti tūkstančius kilometrų į kitą užsienio šalį, kai galite nuvažiuoti į Indiją ne išvykdami iš Lietuvos! Indijos piliakalnis yra Šilalės rajone. Tai vieta apgaubta archeologinių, mitologinių ir geologinių vertybių.  Šios vietovės pavadinimas kilo iš lietuviškos kilmės žodžio reiškiančio žemės gilumą. Šioje vietoje slėnis sudaro amfiteatrą, kurio apačioje stovi kaimo sodybos. Šiame kaime stovinčiame piliakalnyje, manoma, anksčiau buvo Karšuvos žemių pilis Pūtvė. Teigiama, kad XIV amžiuje šią pilį sudegino kryžiuočiai.

Lietuvos liaudies buities muziejus

Nuvykę į šį muziejų, galėsite susipažinti su liaudies buitimi, kuri  nukels jus į praeitį. Muziejus yra Kaišiadorių rajone, Rumšiškėse. Jis įsikūręs po atviru dangumi, kas leis mėgautis gaiviu vasaros oru. Čia išgirsite atsiminimų apie kaimo siuvėjus. Išmoksite apdirbti odą ir sužinosite daugiau apie odos apdirbimą. Nuvykę į muziejų galėsite aplankyti parodą ,,Kalvystė Lietuvoje: anksčiau ir dabar“, kuri veiks iki spalio 1 d. Nuvykę į šį muziejų sužinosite apie knygnešių ir daraktorių laikmetį ir išvysite tarp muziejaus eksponatų knygnešio žibintą. Ir, žinoma, Jūsų lauks daugybe kitų įdomiu eksponatų ir istorijų.  

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas

Botanikos sode yra retų egzotinių medžių, tai būtų: gelsvažiedžiai tulpmedžiai, japoniniai puošmedžiai, dviskiaučiai ginkmedžiai ir tikroji metasekvoja.  Šiame sode yra ir kitų rūšių augalų. Kam patinka grožėtis neįprastais augalais, tam tikrai patiks šis botanikos sodas. Šis sodas yra Aleksoto žalumoje paskendęs Botanikos sodas, kuris veikia jau daugiau kaip 90 metų. Botanikos sode yra didžiausias rožynas. VDU botanikos sode organizuojamos tradicinės šventės, spektakliai, mugės, parodos ir koncertai. 

Medžių lajų takas 

Jeigu mėgsti aukštį ir nori pasigrožėti nuostabiais vaizdais atsiveriančias vaikštant šiuo taku. Ir pasijusti lyg paukščiui, kuris skraido virš medžių viršūnių, tai šis takas kaip tik tau. Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Tako lankytojai gali užsisakyti pažintinę programą ,,Anykščių šilelis: miškas kitaip“, o paslauga gali būti teikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, todėl šia programa gali pasinaudoti visi žmonės iš skirtingų pasaulio kampelių. Šį kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. 

Trakų salos pilis 

Trakai žavi savo unikaliu ežeringu kraštovaizdžiu bei savo pilimi, kuri buvo pastatyta  viduramžiais.  Trakų pilis yra Galvės ežero saloje. Čia kasmet vyksta senųjų amatų dienos, Vytauto Didžiojo šventė ir, žinoma, vyksta įvairios edukacinės programos, kurios patiks ir seniems ir mažiems. Trakų salos pilyje specialiai pilies gynybinėje vartų bokšto pastogėje įrengtoje edukacinėje klasėje organizuojami įvairūs teorinio ir praktinio pobūdžio mokomieji užsiėmimai, kurie yra skirti ne vien vaikams, bet ir suaugusiems. Šių užsiėmimų metu galėsite susipažinti: su viduramžių laikų riteryste ar inkvizicija, karine technika ar karinių pergalių paslaptimi, gotikos architektūra ar herbų sudarymo įmantrybėmis. Vykstant senųjų amatų dienoms, susipažinsite su viduramžių laikų amatais.  Ši šventė taip pat mini ir kunigaikščio Aleksandro patvirtintą statutą ir privilegijos suteikimą pirmajam cechui – Vilniaus auksakaliams. O šioje šventėje, kuri vyksta rugpjūčio mėnesį, juvelyrikos meistrai pristatys savo meno subtilybes bei dirbinius, kokiais anuomet puošėsi rūmų damos ir narsūs riteriai. Vykstant Vytauto Didžiojo šventei, kuri rengiama spalio 27-ąją dieną yra rengiami Trakų salos pilyje kunigaikščio garbei skirti istoriniai vakarai. Šios šventės svečiams organizuojami ir gyvos muzikos koncertai, kurie suteiks jaukią ir linksmą atmosferą vakaro metu. Trakų salos pilyje veikiančiame muziejuje, galite pamatyti tokius eksponatus: sviedinius, sakralinio meno ekspoziciją, pypkes, laikrodžius, monetas, kaulo dirbinius, senovinius žemėlapius, riterių šarvus ir ginkluotę, vertingus tapybos darbus.  

Gerų kelionių vasara!

Straipsnio autorius: Sandra Rukšėnaitė / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".