Jaunimo lūkesčiai uždirbti auga greičiau, nei Lietuvos atlyginimai
Ši opi tema yra ne tik jaunimo tarpe, bet ir įvairaus amžiaus žmonių svajonėse. Kiekvienas norėtų gyventi geriau, tą rodo ir viešos apklausos. Tačiau ir be apklausų suprantama, kad pakilus maisto, energetikos kainoms algos tapo jau nebe tokios tvirtos, daugumai jų nuostolingos.
Ekonomistai dalinasi oficialia statistine informacija, ir pastebi, kad tik 1 procentas asmenų iki 24 metų uždirba 2500 eurų į rankas Lietuvoje. Tuo tarpu vyresni – 24–35 metus turintys asmenys sudaro maždaug 7 procentus žmonių, kurie uždirba daugiau nei 2500 eurų.
Ir nors garžios viltys, kad po penkių metų algos gali siekti išsvajotą 2500 eurų sumą, savaime suprantame, kad paslaugos taip pat pūsis.
Čia būtų galima daryti prielaidą, kad jaunimas svajoja ne bereikalo apie tokias algas. Svajoja, nes žino, kad kiti jų bendraminčiai pasirinkę kelią į užsienį uždirba dar ir daugiau. Tuo labiau, kad sąlygos ir užsienio mentalitetas yra visiškai priimtinas jaunimo pasaulėžiūrai. Kur yra pinigai ten gimsta pridėtinė vertė ir svajonės, o kur nepriteklius ir skurdas - nepasitenkinimas, ir kančia.
Nepamirškime šių dienų faktų, kai yra pastebima tendencija užimtumo tarnyboje kylantiems kursams siekiant įgyti, kad ir suvirintojo specialybę. Yra fiksuojami atvejai, kai medikai, direktoriai renkasi suvirintojo amatą mesdami savo tikruosius darbus dėl kurių kažkada stengėsi ir mokėsi.
Keistas jausmas aplanko, kai matai besikaunančius mero ar tarybos nario posto ištroškusius asmenis, tačiau tikros kovos siekiant pakeisti Lietuvos likimą atsiranda vis mažiau norinčių. Vienkryptis šalies valdymas siekiant patenkinti savo asmeninį ego vis auga ir auga. Tuo tarpu sočiau gyventi norintys asmenys renkasi emigraciją.