Incidentas prie Rūdninkų poligono primena provokaciją

Įkelta 2021/07/27

Seimo Nacionalini saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad protestavusieji prie Rūdninkų poligono norėjo tik imituoti vietos gyventojų nepasitenkinimą dėl neteisėtų migrantų apgyvendinimo.

„Minėtas incidentas labiau priminė provokacinį veiksmą, kuriuo norėta sukelti vaizdą neva prasideda kažkoks chaosas organizuojant migrantų laikiną apgyvendinimą ir tik imituojant vietos gyventojų nepasitenkinimą“, – feisbuke pirmadienio vakarą parašė L. Kasčiūnas.

„Tai nepavyko profesionalių policijos veiksmų dėka“, – pridūrė jis.

Taip politikas kalbėjo keliasdešimčiai žmonių bandžius blokuoti kelią į Rūdninkų poligoną, protestuojant prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje. Policijos pareigūnai juos nuo kelio patraukė jėga.

L. Kasčiūnas tvirtino, kad bandymas blokuoti įvažiavimą į Viešojo saugumo tarnybos poligoną sunkiai gali būti vertinamas kaip legitimus protestas.

Anot jo, šis poligonas yra „specialaus režimo vidaus reikalų sistemos objektas, o ne koks nors miestelio pastatas“.

„Poligone dabar įrenginėjamas laikino apgyvendino palapinių miestelis, kuris bus saugomas ne bet ko, o specialios parengties pareigūnų, kurie malšina riaušes kalėjimuose, konvojuoja kalinius, todėl ten bus itin saugu“, – tvirtino Seimo komiteto vadovas.

Rūdninkų poligone planuojama apgyvendinti iki 1,5 tūkst. migrantų.

Vietų migrantų apgyvendinimui Vyriausybė ieško Lietuvai susiduriant su rekordiniais neteisėtos migracijos mastais. Per Baltarusiją į šalį šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".