Įkalinimo bausmės norint patekti į „Maximą“

Įkelta 2021/10/29

Šiai dienai iškyla vis daugiau nesulyginamų dalykų Lietuvoje, kuriuos naudinga palyginti pasveriant prioritetus. Viena iš kliūvančių bausmių yra narkotikų dekriminalizavimo bausmės ir galimybių paso klastojimo bausmės. Kaip taip atsitiko, kad narkotikams ketinate uždegti žalią šviesą prisidengdami faktu, kad negalima žmogaus sodinti už suktinę, nes tokiu būdu yra gadinamas jo gyvenimas, bet už galimybių paso popiergalio klastojimą drąsiai siunčiate kalėti asmenį už grotų iki 6 metų. Ir tame nuosprendyje jau jokio gyvenimo gadinimo neįžvelgiate? 

Niekaip neišeina suprasti kaip čia atsitiko, kad narkotikų biznis tapo lengvesniu nusikaltimu nei galimybių paso klastojimas? Toks, dirbtinai susiformavęs Lietuvoje reiškinys skatina galvoti, kad tai yra tik tam tikrų asmenų interesų tenkinimas. Tai bandymas įskiepyti naują visuomenės požiūrį į galimybių paso galią, kuri šiai dienai yra perspausta ir pranoksta daromus šiurpius nusikaltimus šalyje. Jei taip pergyvenat dėl netyčia suklydusių žmonių patekimo į kalėjimą, kodėl tyčia „gpaso“ klastojime naudojat jokios logikos neturinčias įkalinimo bausmes. Ar jau nebeliko jokių kitų alternatyvų kovoti su pažeidėjais? 

Suprantama, kad perpildytos ligoninės ir sergančių žmonių skaičius yra milžiniškas, bet reikia suprasti ir įvertinti faktą, kad kova ir virusas dar greitai nesibaigs. Tą rodo ir kitų šalių statistika, kuri paneigia anksčiau minėtą faktą, kad atsiradus vakcinai viskas baigsis ir mes grįšime į normalų gyvenimą. Viskas pasisuko kita kryptimi nei norėta, virusas lenkia vienu žingsniu farmaciją sukeldamas viešų dvejonių. Todėl yra kvaila naudoti įkalinimo bausmę asmenims už galimybių paso klastojimą suvokiant, kad ne nuo jo priklauso sergamumo skaičius Lietuvoje. Tokia bausmė yra brutali ir antžmogiška, neturinti jokio efekto viruso plitimo mažinime.

Suprantu, kad nebeliko jokios gėdos ir sąžinės graužimo dėl Lietuvos žmonių ateities. Nes faktai, kuriuose esate užfiksuoti jūs  - valdantieji, yra kalbantys patys už save. Jums šimtą kartų yra lengviau susikalbėti su Taivanu, nei su šalyje gyvenančiu lietuviu. Jums nė motais yra kreipti dėmesį į nusistovėjusius pasaulio standartus, nėra svarbus ir aprangos kodas susitinkant su Šventaisiais. Nėra jokios gėdos jausmo susitinkant su Arabų princais vilkint suglamžytą namų tipo pižamą. Kaip ir nėra realaus supratimo kas savaitę apkrauti mūsų šalies Prezidentą siūlymais kartu valgyti picą ar padarius kankinio veidą stovėti aikštėje dėl savo vaiko transformacijos į LGBT bendruomenės asmenį. Ir čia nėra jokios asmenų dalybos į dvi grupes, tik pastebėjimas, kad egoizmas ir nepalankių tikslų siekimas tapo akivaizdžiai demonstruojamas ne tik Lietuvos tautiečiams, bet keliantis nerimą ir pasibaisėjimą užsienio šalių ekspertams. 

Neatsiras tokia šalis, kuri pateisins protu nesuvokiamą elgesį prieš savą tautą. Jau dabar knibžda pilni socialiniai tinklai pastebėjimų ir palyginimų dėl Lietuvos politikų elgesio su savo žmonėmis. Sakau jums, dar neatsirado pasaulyje tokia motina, kuri kankindama ir mušdama savo vaiką sulauktų aplinkinių palaikymo. Atvirkščiai, tokia motina bus pasmerkta visiškai socialiniai atskirčiai nuo pasaulio. Nuolat bus minima kaip netinkamas pavyzdys visuomenei. Mažės ir aplinkinių ratas norinčių palaikyti ryšį su tokiu asmeniu. Toks likimas laukia ir Lietuvos.

Todėl gal dar ne vėlu susimąstyti kokį įvaizdį kuriate ir pristatote apie save pasauliui, valdantieji? Suprantu, kad kurtumas ir neįsiklausimas į specialistų patarimus daro neigiamą naudą šalies valdymui, bet ar bus pasiektas teigiamas rezultatas einant tokiu keliu kaip šiandien? Užsibrėžtos kartelės nuleidimas žemyn nėra viešai pripažįstamo silpnumo simbolis, kaip tik protingo, norinčio spręsti, bet ne didinti problemas žmogaus.

 

Tomas Bartkus

https://www.facebook.com/profile.php?id=100070193522842

Straipsnio autorius: TikoNeTiko / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".