Į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti laukia apie 1,4 tūkst. vilkikų

Įkelta 2021/05/30

Įvažiuoti į Lietuvą iš Baltarusijos sekmadienio popietę laukia apie 1,4 tūkst. vilkikų, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

Tarnybos atstovas Rokas Pukinskas informavo BNS, kad prieš 14 valandą įvažiuoti į Lietuvą prie Medininkų punkto laukė 450-500 vilkikų, prie Lavoriškių – apie 300, prie Šalčininkų – apie 350, prie Raigardo – apie 250.

Tuo metu Lavoriškių punkte įvažiuoti į Baltarusiją laukia apie 80, Medininkų – apie 75, Šalčininkų – apie 50, Raigardo – apie 40 vilkikų.

„Darbinės eilės (iš Lietuvos į Baltarusiją – BNS), gal net kiek mažesnės, nei įprasta. Ryte buvo daugiau“, – BNS sakė R. Pukinskas.

Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas šios savaitės pradžioje BNS sakė, kad sienos kirtimas įvažiuojant į Baltarusiją yra apsunkintas – šios šalies muitinė įvažiuojančius vilkikus tikrina „labai akylai“, kartais vykdomi netgi fiziniai perkrovimai.

Užsienio reikalų ministerija pirmadienį paskelbė primygtinai rekomenduojanti nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems lietuviams palikti šią šalį. 

Taip reaguota į praėjusį sekmadienį įvykusį incidentą, kuomet Baltarusija priverstinai Minske nutupdė į Vilnių skridusį keleivinį lėktuvą, kuriame buvo žurnalistas, opozicijos aktyvistas Ramanas Pratasevičius.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".