Į Alytaus atvirąją koloniją nesugrįžo du nuteistieji

Įkelta 2021/05/19

Trečiadienio naktį pastebėta, kad į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją laiku nesugrįžo du nuteistieji. 

Policijos departamento duomenimis, kiek po vidurnakčio buvo pastebėta, kad į pataisos namus nesugrįžo 1991 metais gimęs Darius Valiauga ir 1993 metais gimęs Robertas Januškevičius. Jie laisvės atėmimo bausmes atlikinėjo dėl nesunkaus ir nežymaus sveikatos sutrikdymo. 

Kaip pranešė Kalėjimų departamentas, nuteistieji į koloniją nesugrįžo iš darbo statybų įmonėje Alytuje. 

Departamentas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nuteistųjų paieškos. 

Šiuo metu ieškomas ir dar vienas iš Alytaus atvirosios kolonijos pasišalinęs nuteistasis – antradienį pranešta, kad skaičiuotės metu pasigesta 1986 metais gimusio Arturo Burako. 

Atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys nuteistieji turi teisę palikti įstaigą, pavyzdžiui, vykti apsipirkti, mokytis, gydytis, ieškoti darbo, matytis su artimaisiais, naudotis telefono ryšiu. Jie gyvena bendrabučio tipo patalpose ir nėra stebimi visą parą. 

Nuo pernai liepos mėnesio, kai įsiteisėjo naujos įstatymo pataisos, nustatančios kriterijus, pagal kuriuos nuteistieji yra perkeliami bausmės atlikimui į atvirąsias kolonijas, iš Alytaus pataisos namų laikinai pasišalinę buvo keliolika nuteistųjų. 

„Matydami akivaizdų kai kurių nuteistųjų netgi sisteminį piktnaudžiavimą turimomis teisėmis, esame pateikę siūlymą keisti dabartinį teisinį reguliavimą, kad atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys ir sistemingai vidaus tvarką pažeidinėjantys, pavojų kitų asmenų saugumui keliantys asmenys įkalinimo įstaigos vadovo sprendimu galėtų būti perkeliami tęsti bausmės atlikimą į pataisos namus. Manome, kad tai motyvuotų nuteistuosius laikytis drausmės ir tvarkos atvirosiose kolonijose“, – pranešime cituojamas Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas. 

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".