Etikos sargai vertins Alytaus mero N. Cesiulio elgesį dėl piniginės išmokos savo patarėjui

Įkelta 2021/06/30

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį posėdyje vertins Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio elgesį dėl piniginės išmokos savo patarėjui.

Etikos sargai aiškinasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų kontroliuoti, kaip laikomasi šio teisės akto.

Tyrimas pradėtas gautos informacijos pagrindu.

Tirta situacija, kai meras galbūt skyrė pinigines išmokas savo patarėjui, kuris dėl įstatymo pažeidimo patekus į interesų konfliktą negalėjo jų tam tikrą laiką gauti.

Alytaus meras šių metų pabaigoje, kai buvo pradėtas VTEK tyrimas, sakė tai vertinantis kaip opozicijos puolimą, o situacija, kurią aiškinosi etikos sargai, yra susijusi su kalėdinių premijų skyrimu.

Anot mero, skatintas patarėjas įstatymą buvo pažeidęs kitose pareigose.

Įstatymas nustato, jog deklaruojantys asmenys, pripažinti šiurkščiai pažeidę šio įstatymo reikalavimus, trejus metus negali būti skatinami, priimami, perkeliami, skiriami ar renkami į lygiavertes ar aukštesnes pareigas institucijoje ir įstaigoje arba įstaigų sistemoje, kurioje jie dirba.

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".