Beveik pusė Estijos gyventojų neplanuoja poilsinių kelionių į užsienį šią vasarą

Įkelta 2021/06/14

Beveik pusė (46 proc.) Estijos gyventojų planuoja šią vasarą atostogauti tik savo šalyje, o poilsines keliones į užsienį yra numatę kiek daugiau nei trečdalis (38 proc.), rodo bendrovės „Norstat“ atliktos sociologinės apklausos rezultatai.

Pasak „Norstat“ vadovės Evelin Pae, kelionių į užsienį organizavimas vis dar vargina, todėl dauguma estų planuoja keliauti po savo šalį, kaip tai darė praėjusią vasarą.

„Viešbučių ir restoranų sektoriaus įmonėms ši vasara gali būti pelninga, nes ilgą laiką žmonės neišlaidavo dideliems pirkiniams ar kelionėms, o daugelis sąskaitose turi laisvų lėšų. Veikiausiai ir šią vasarą didžioji dalis santaupų bus skirta vietinėms, o ne užsienio turizmo įmonėms. Jau matyti, kad vietiniai SPA centrai yra rezervuoti, o turizmo paslaugų kainos yra gana aukštos“, – sakė ji.

Apklausa taip pat atskleidė, kad 14 proc. Estijos gyventojų vasarą praleis savo sodybose ir beveik tiek pat jų – tiesiog namuose.

Dar aštuoni procentai respondentų teigė, kad šią vasarą neturės laiko ilsėtis, o 18 proc. tvirtino, jog vasaros atostogų kol kas neplanavo.

Iš 38 proc. apklaustųjų, planuojančių šią vasarą keliauti į užsienį, 54 proc. teigė ketinantys pakeliauti ir Estijoje.

Apklausa atlikta gegužę, joje dalyvavo tūkstantis respondentų.

 

Svajūnas Laukineitis

Straipsnio autorius: BNS / „Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama".