10 dalykų už kuriuos galime būti dėkingi karantinui

Įkelta 2021/06/01

Karantinui po truputį laisvėjant su nekantrumu laukiame kol gyvenimas grįš į senąsias vėžes. Daugelis pervargę nuo antrus metus besitęsiančių ribojimų keikia ir koneveikia karantiną. Visgi kiekvienoje situacijoje galima įžvelgti teigiamą pusę. Karantinas ne išimtis. Taigi už ką galime būti jam dėkingi?  

Už naujas galimybes

„Išeiti iš komforto zonos“ – populiari ir mėgstama frazė šiais laikais. Karantino fone ji tapo itin aktuali. Su įvairiais iššūkiais teko susidurti daugeliui. Vieni bandė dirbti namie su mažamečiais vaikais, kiti priverstinai gilino kompiuterinio raštingumo žinias, treti dirbo skafandruose, dar kitiems teko susirasti naujų pragyvenimo šaltinių, nes jų įprastos veiklos sustojo. Bet kuriuo atveju, visi gavo naujų  iššūkių, patirčių ir įgūdžių

Už sutaupytą laiką

Kas rytą keliantis ir ruošiantis, keliaujant į darbus ir mokslus bei iš jų, stovint spūstyse ar eilėse parduotuvėje. Tas kelias valandas galima išnaudoti labai įvairiai: ilgiau pamiegoti ryte, per pietų pertrauką pasigaminti šviežio maisto ar net susitvarkyti namus, daugiau būti gamtoje, žaisti su vaikais, skaityti knygas bei užsiiminėti kitomis mėgstamomis veiklomis. 

Už sutaupytus pinigus

Nes sumažėjo išlaidos transportui ir kurui, drabužiams ir kosmetikai. Juk vis tiek nėra prasmės kvepintis savo geriausiais ir brangiausiais kvepalais prieš darbo susirinkimą nuotoliniu būdu, o pasislėpus po kauke bus sugadintas net ir dailiausias makiažas. Daugelio banko sąskaitos taip pat pajuto, kad nebeliko socialinio gyvenimo. Pripažinkim, koncertai, vakarienės kavinėse ir restoranuose nėra pigus malonumas. O kur dar atšauktos kelionės, gimtadieniai ir šeimos šventės. Net kalėdinėms dovanoms šiemet išleidome gerokai mažiau, nes tiesiog nebuvo progų ir galimybės dalies jų perduoti. 

Už pagalbą mokantis planuoti

Buvom priversti išmokti planuoti savaitės maisto pirkinius ir šeimos meniu. Jei anksčiau apsipirkimas kartą per savaitę buvo tik populiari įvairaus plauko specialistų teorinio pobūdžio rekomendacija norintiems sutaupyti pinigų, tai dabar tai tapo kasdieniu įpročiu. Jis pravers ir ateityje, padės išvengti maisto švaistymo bei vėlgi, leis sutaupyti nemažai laiko ir pinigų. Ir tikrai galima išgyventi kelias dienas be indelio grietinės!

Už tvarką spintelėse ir stalčiuose

Pagaliau atsirado laiko susitvarkyti ir peržiūrėti taip ilgai kauptą turtą. Daiktai atrado savo vietas, buvo sutaisyti ir suremontuoti, o seni ir nereikalingi – išmesti. Kai ką net pavyko parduoti bei taip užsidirbti pinigų. 

Už gamtos tausojimą

Nors nuo pat krizės pradžios tik ir girdime apie sulėtėjusios ekonomikos pavojus, Žemė už tai tik padėkotų. Bent trumpam jai leidome atsipūsti nuo transporto spūsčių, būtinų ir ne tokių būtinų kelionių automobiliais ir lėktuvais bei perteklinio vartojimo. 

Už perkainuotas vertybes

Supratome, kiek nebūtinų dalykų yra mūsų gyvenimuose. Daugelį darbų galima dirbti tiesiog namuose, puikiai gyvename pirkdami mažiau daiktų, mažiau pramogaudami ir keliaudami. Nors bendraujame mažiau, tačiau tikri ryšiai ir tikros draugystės nenutrūko, nes jiems joks karantinas nėra baisus, o bendrauti galima ir nuotoliniu būdu. Pandemija padėjo išsigryninti, kas mūsų gyvenimuose yra tikra, svarbiausia ir brangiausia. 

Už galimybę išvengti nepageidaujamų susitikimų

Ypač didelį palengvėjimą pajuto intravertai. Karantinas tapo svariu argumentu, norint išsisukti nuo trečios eilės pusbrolio jubiliejaus, klasiokų susitikimo ar darbo vakarėlio. Pagaliau niekam nebereikia aiškintis, kodėl penktadienio vakarą praleidžiu žiūrint gerą filmą ir valgant picą namuose, o ne pramogaujant kažkur mieste. 

Už pajaustą vienybę ir solidarumą

Šiais individualizmo ir susvetimėjimo laikais vėl galėjome pajausti, ką reiškia vienybė, bei kiek galime daug nuveikti sutelkę jėgas, siekdami bendro tikslo. Padaryta neįkainuojama pažanga tyrinėjant ir valdant infekcinių ligų plitimą. Per neįtikėtinai trumpą laiką sukurtos net kelios naujos vakcinos ir paskiepyti milijonai žmonių visame pasaulyje. Pajutome, kas yra tikrasis solidarumas, kai jaunesni aukojasi ir rūpinasi vyresniais, sveiki - sergančiaisiais. Pamatėme, kiek aplinkui yra gerų žmonių, kurie nedvejodami savanoriauja pavojingomis sąlygomis. Tai įkvepia ateities žygdarbiams. 

Už išgelbėtas gyvybes

Nors sergančiųjų ir mirusiųjų skaičiai nedžiugina, visgi situacija būtų kelis kartus blogesnė jei karantino nebūtų buvę. Taigi jei turite tėvus ir senelius, kuriems dar galite paskambinti bei greitu laiku aplankyti, tai nėra savaime suprantama. Vertinkime, ką turime!

 


 

 

Straipsnio autorius: Vaida Taminskienė / „Portalo TikoNeTiko informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „INFOTINKLAS" sutikimo draudžiama".